Seçim Bitti! Artık Sonuçları Bekliyoruz

Seçim Bitti! Artık Sonuçları Bekliyoruz

Türkiye seçim 2023 de oldukça yüksek katılımlı Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi yaşandı. Birçok ilden gelen bilgiler ilerleyen zamanlar da paylaşacağız. Cumhurbaşkanı seçimine Muharrem İnce çekilmesinden sonra kalan 3 aday ile devam ediliyor. Devam edilen adaylar,

  • Recep Tayyip Erdoğan,
  • Kemal Kılıçdaroğlu,
  • Sinan Ogan

şeklinde. Birden fazla ittifakın kurulduğu bu seçim de hangi parti ne kadar oy alacak, milletvekili seçimi ne olacak tüm sonuçları sizlere aktaracağız.

Seçim Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Seçim sonuçları YSK tarafından belirlenen saat olan 21.00 da açıklanacaktır. Ama YSK tarafından aksi belirtilir veya açıklama süresi erkene alınır ise daha erken açıklamalar gelebilir. Sandıklar 17.00 da kapanacak ve sandık görevlileri ile müşahitler huzurunda sayım devam edecek.

Sayım sonuçları belli olsa dahi YSK izin vermediği sürece paylaşım yapılmayacak.

Kim nerede oy kullandı?

Sinan Oğan

Çankaya ilçesindeki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar Kısıklı’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı. Oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya geçen Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayında seçim sonuçlarını takip edileceği ifade edildi. Erdoğan twitter hesabından paylaşım yapmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Ankara Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullandı.

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1657693258997170177

Elazığ haberleri ve Türkiye gündemi için haberler23.com sitemizi takip etmeyi unutmayın…

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir