Okullar ne zaman kapanacak 2023? Okulların kapanacağı tarih belli oldu

Öğrenciler ve veliler yaz tatili başlangıç tarihi hakkında bilgi sahibi olmak için merak içindeler, çünkü okullardaki derslerin yoğunluğu ile birlikte tatil planları yapmak önemlidir. Depremler nedeniyle uzatılan sömestr tatilinin ardından, yaz tatilinin başlangıç tarihinin değiştirilip değiştirilmeyeceği de merak edilmekteydi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların 16 Haziran’da kapanacağını ve herhangi bir uzatma yapılmayacağını açıkladı.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, normalleşme süreciyle ilgili geri bildirimler aldıklarını ve öğrencilerin eğitim öğretime başladığı 4 ildeki ilçelerde yaklaşık 201 bin öğrenci olduğunu belirtti. Özer, 6 Şubat’tan bu yana 18,5 milyon öğrencinin eğitim öğretimle buluştuğunu ifade etti ve geri kalan öğrencilerin de valilere yetki verildiğini ve şartları olgunlaşmış olan ilçelerde eğitim öğretime başlayacaklarını açıkladı.

2022-23 sezonu okullar ne zaman kapanacak belli oldu
2022-23 sezonu okullar ne zaman kapanacak belli oldu

 

2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran’da sona erdireceğiz.

Yaz tatiline az kaldı
Yaz tatiline az kaldı

Ama yazın daha sonra açıklayacağımız kayıpların telafisiyle ilgili takviye edici eğitim programlarıyla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Elazığ ve tüm ülke de okullar yaz tatiline girecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir