Ziraat Bankası’ndan Seracılara 7 Yıl Vadeli Kredi

tarafından
324
Ziraat Bankası’ndan Seracılara 7 Yıl Vadeli Kredi

Tarım sektörüne düşük faizli ve uzun vadeli kredi veren Ziraat Bankası,  seracılar için 7 yıl vadeli kredi paketini açıkladı.

Açıklama Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’dan geldi. Aydın, seracılık sektöründe verimliliği ve kapasiteyi artırmak amacıyla düzenlenen paket kapsamında 7 yıla kadar vadeli seracılık kredisi verileceğini söyledi.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada; seracılığın yoğun olduğu bölgeler ve jeotermal su kaynaklarının bulunduğu bölgeler ile uygun olduğu diğer bölgelerde seracılığın yaygınlaştırılması ve geliştirmesi,  örtü altı tarımsal üretimin ve mevsimsel üretimin artırılması, maliyet ve fiyatlar üzerindeki olumsuz etkinin azaltılmasına katkıda bulunmak için seracılık sektörüne yönelik  kredi paketi oluşturulduğu belirtildi.

Hazırlanan yeni seracılık kredisi paketi ile; atıl durumda bulunan seraların ekonomiye kazandırılması,  faaliyetine devam eden seraların tadilat ve onarım ile modernizasyonun sağlanması amacıyla işletmelere finansman sağlanması hedeflenmektedir.

İşletmelerin giderleri kredilendirilerek üreticilerin piyasadan borçlanması yerine Ziraat Bankası’ndan  uygun faizli 7 yıl vadeli seracılık kredisinden yararlanma imkanı sunulmaktadır.

Yeni açıklanan kredi paketi ile;

1-Yeni sera yapımı ve yatırım harcamalarının %75’ine kadar 7 yıl vadeli kredi kullanımı,

2-Daha önceden kurulan ve üretim yapılmayan atıl durumdaki seraların ekonomiye kazandırılması için finansman sağlama,

3-Mevcut seraların bakım ve onarımı için finansman sağlama amaçlanmaktadır.

elazığ bayan