Yeşil sahalardan beyaz perdeye: Robin Baz Çaça

tarafından
425
Yeşil sahalardan beyaz perdeye: Robin Baz Çaça

Robin Baz Çaça’nın futbol hayali TRT’de yayınlanan Benim Adım Melek dizisi ile gerçek oldu.

“Şükretmek ile yetinmek aynı şey değildir” bu sözler pek çok alanda başarılı işlere imza atan ve TRT 1 ekranlarında yayınlanan Benim Adım Melek isimli diziyle adını duyuran Robin Baz Çaça’ya ait. Çaça’nın çok ilginç bir yaşam öyküsü var. 1999 yılında dünyaya gelen Çaça, şu an Yalova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitimine devam ediyor.

Yeşil Sahalardan Beyaz Perdeye

Robin Baz Çaça birçok genç erkek gibi futbolcu olma hayalleri kuruyor. Hatta bununla da yetinmeyen Çaça, önceleri Şehit Kamil Belediye ve Gaziantep Gazişehir altyapılarında top koşturuyor. Fakat Yalova Üniversitesinde başladığı eğitimi bu hayaline engel oluyor. 16 yaşındayken bir cast ajansı tarafından oldukça beğenilen Çaça, kendisini dizi setlerinde buluyor ve oyunculuk serüveni böylece başlamış oluyor. TRT 1’de yayınlanan Benim Adım Melek dizisinde yardımcı oyuncu olarak ekran karşısına çıkan genç aktör, böylece dizi sayesinde iki hayaline birden kavuşuyor. Çünkü dizide kendisine futbolcu karakterini oynaması teklifinde bulunuluyor. Bu rolü hiç düşünmeden kabul eden Çaça, daha ilk rolüyle hayranların gönlünde taht kuruyor.

Nehir Erdoğan, Kutsi, Kaan Çakır ile Aynı Sahnede

Çekimleri Gaziantep’te gerçekleşen Benim Adım Melek; Melek’in, ailesi ve çocuklarıyla hayatını yeni baştan inşa etmesini konu alıyor. Nehir Erdoğan’ın Melek karakterine hayat verdiği dizide bir annenin ayakta kalma çabası ve üç çocuğuyla verdiği yaşam mücadelesine dikkat çekiliyor.

Benim Adım Melek başrolünde Kutsi ve Nehir Erdoğan başrollerde yer alırken bu ikiliye Mehmet Çevik, Mustafa Mert Koç, Rabia Soytürk, Kaan Çakır gibi isimler eşlik ediyor. İşte böyle bir dizide futbolcu karakteri ile seyirci karşısına çıkan Çaça, genç yaşına rağmen oyunculuğu ile göz dolduruyor.

Bu arada Robin Baz Çaça’nın oyunculuk serüveni sadece televizyon ile sınırlı değil, Çaça aynı zamanda Bir Başka Tiyatro kadrosunda oyunculuğa devam ediyor.

Üç Dil Biliyor

Genç yetenek Çaça’nın yeteneği sadece oyunculukta değil, Çaça aynı zamanda üç dili de oldukça akıcı konuşuyor. İngilizce, Rusça ve Kürtçe dillerine hakim olan Çaça, aynı zamanda yeni diller öğrenme konusunda da oldukça çaba harcıyor.

kırklareli mutlu son