Web tasarım uzmanı Yücel Baş trafik bilgilerini paylaşıyor

tarafından
479
Web tasarım uzmanı Yücel Baş trafik bilgilerini paylaşıyor

Her yıl trafik kazalarında binlerce insan hayatını kaybediyor. Yaşanan bu kazaların en büyük sebebi ise sürücü hataları. Sürücülerin dikkatsiz ve acemi oluşu yahut trafik kurallarına uymamaları binlerce insanın canına mal oluyor. Haliyle can kayıpları ile birlikte de maddi kayıplar da kaçınılmaz oluyor. Peki, bu kazaları önlemek için neler yapılmalı? Trafik ile bilgileri nereden öğrenmeliyiz? Trafik kazalarının tek nedeni sürücü kaynaklı hatalar mı?


Uzun yıllardır web tasarım işi ile ilgilenen Yücel Baş, Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan ve her yıl binlerce insanımızı kaybettiğimiz trafik ile ilgili yararlı bilgilerini takipçileri ile paylaşıyor. Baş, kurmuş olduğu www.trafikhocam.com isimli web sitesinde trafiğe dair yararlı bilgilerini yazılı olarak takipçilerinin beğenisine sunuyor. Bu konuda açıklama yapan web tasarım uzmanı Yücel Baş, “Uzun yıllardır web tasarım işi yapıyorum. Bu alanda yüzlerde müşteriye hizmet verdim. Şimdi uzmanlık alanıma bir yenisini daha ekliyorum. Trafik Hocam adını verdiğim bu web sitesinde elimden geldiğince trafik ile ilgili bilgilerimi takipçilerim için yazacağım. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik konusunda yararlı olabilirsem ne mutlu bana.” ifadelerini kullandı.

Sürücüler trafikte cep telefonu kullanmamalı


Kendini “Güler yüzlü ve neşeli bir insanımdır, fazla konuşmayı pek sevmem. Çok hırslı bir yapıya sahibim ulaşmak istediğim hedeflerin peşinden koşarım. Yaşantım stabil iş hayatı ve uğraşmakta olduğum internet sitelerimde geçiyor.” şeklinde tanımlayan ve web tasarımın yanında PHP, HTML, CSS, Java gibi konularda da deneyimli olan Yücel Baş, “Artan teknoloji ile birlikte insanlar teknolojik aletler ile bağımlılık derecesinde iç içe yaşamaya başladı. Özellikle telefon bağımlılığı trafikte büyük bir sorun oluşturuyor. Sürücüler hız yaparken dahi telefonlarından kopamıyorlar. Bu da sürücülere büyük bir risk oluşturuyor. Zaten yapılan araştırmalara göre de kazalarda telefon kullanımı en ön sırlarda geliyor. Bu yüzden sürücüler trafikte cep telefonu kullanmamalı.” dedi. Aynı zamanda özel bir şirkette çalışan web tasarım uzmanı Yücel Baş, “Umarım bu yazdıklarım kullanıcıların dikkatini çeker ve bundan sonra trafikte daha dikkatli olurlar.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yücel Baş’ın trafik ile ilgili açmış olduğu web sitesine www.trafikhocam.com üzerinden erişmek mümkün.

elazığ bayan