Vazgeçilmiyor’un bestekarı Eroğlu son yolculuğuna uğurlandı

tarafından
190
Vazgeçilmiyor’un bestekarı Eroğlu son yolculuğuna uğurlandı

27 Temmuz 2018 Cuma 14:57

Murat Göğebakan’ın seslendirdiği “Vazgeçilmiyor”un bestekarı Elazığlı sanatçı Bünyamin Eroğlu 5 aylık yaşam mücadelesini kaybetti. Eroğlu, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Söz yazarı ve ses sanatçısı Elazığ Folklor Turizm Derneği Başkanı Bünyamin Eroğlu (64), 2 Mart’ta İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. İstanbul’dan Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edilen ve 5 aydır tedavisi süren Eroğlu, dün hayatını kaybetti. 3 çocuk babası Eroğlu için bugün İzzet Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bazı siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eroğlu’nun naaşı, cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Hankendi Mahallesi’nde bulunan aile mezarlığında defnedildi.

1954 doğumlu olan sanatçı Bünyamin Eroğlu, 30’a yakın beste yapmış, bu bestelerden biri olan “Vazgeçilmiyor”u 4 yıl önce hayatını kaybeden ünlü sanatçı Murat Göğebakan seslendirmişti.

Siyaset

İBB’den aşamalı açılma önerisi

İBB’den aşamalı açılma önerisi

Covid-19 pandemisi sebebiyle 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma yaşayan Türkiye için, İBB Bilimsel Danışma Kurulu’ndan “aşamalı açılma” önerisi geldi. Kurul, toplumdaki faaliyetlerin normale dönüşü “aşamalı ve belirli bir plan dahilinde” olması gerektiğine dikkat çekti. Pandemi ile mücadelede şeffaflık vurgusunun da yapıldığı açıklamada, kalabalıklar oluşturabilecek gereksiz etkinliklerden kaçınılması gerektiği belirtildi.