Umrede Rahat Ettirecek En Güzel Umre Kıyafetleri

tarafından
262
Umrede Rahat Ettirecek En Güzel Umre Kıyafetleri

Umre, Müslümanların Kâbe’yi hac mevsimi dışındaki dönemlerde ziyaret etmeleridir. Umre ziyareti de tıpkı Hac ibadetinde olduğu gibi bazı şartlara bağlanmıştır. Bu şartlardan birisi de Müslümanın uygun şekilde giyinmesidir. Umre ziyareti sırasında, dikişsiz ve tek renk elbiseler giyinilmelidir. Bunun yanında Umre kıyafetinin kumaşı, organik iplikler ile dokunmuş olmalıdır. Pek çok firma ise bu detayı gözden kaçırmaktadır. Bu anlamda leke tutmayan, zor kırışan ve ter kokusu yapmayan Umre kıyafetleri üreten markalar tercih edilmelidir.

Günlük hayatta kullanılmayan ve sadece Umre ziyaretine özel olarak tasarlanan bu kıyafetlerin erkek ve kadınlar için farklı modelleri bulunmaktadır. Erkekler için ihram, izar ve rida olarak adlandırılan iki parçadan oluşmaktadır. Kadınlar için ihram kıyafeti ise yine sade ve renksiz olmalıdır. Peki, erkek ve kadınların tercih edebilecekleri Çağrı tarafından sunulan modeller hangileridir?

Kaliteli ve Konforlu Umre Kıyafetleri

Kadınlar için tasarlanan Umre kıyafetleri arasında en çok rağbet görenlerden birisi, düğmeli ve bol kesim olanlardır. Rahat bir kesime sahip olmaları nedeniyle uzun süreli kullanımlarda dahi konfor sağlayan bu ürünler, sadece beyaz renkte üretilmektedir. Bunun yanında düğmeleri yukarıdan aşağıya doğru inen bu kıyafetlerin yanlarında gizli cepleri de mevcuttur. Gizli cepler, fermuar ile açılıp kapanmakta, cep telefonu ve diğer küçük eşyaların taşınabileceği ebatlarda tasarlanmaktadır.

Bunların yanında bayanlar için özel olarak üretilen kıyafetler arasında, gül desenli olanları da yer almaktadır. Kıyafetlerin ön kısmına işlenen bu desenler, Umre kıyafetlerinde oldukça şık bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Pamuklu keten kumaştan imal edilen ve içi göstermeyen bu kıyafetler, aynı zamanda kolay kolay buruşmaz ve pratik bir şekilde temizlenebilirler.

Erkek Umre kıyafetleri ise, pantolon ve gömlek olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Erkek Umre pantolonları, bol ve rahat bir kesime sahiptir. Bu sayede uzun süre ayakta durmaları ya da yürümeleri gereken durumlarda sıkıntı yaşamazlar. %100 koton olmaları nedeniyle tercih edilen bu ürünler, sıcak havayı emer ve terlemeyi ise önlerler.

Erkeklerin Umre ziyareti sırasında kullanmaları için tasarlanan keten gömlekler ise, hâkim yakalı ve düğmelidir. Tıpkı pantolonlar gibi özel olarak hazırlanan bu ürünler, rahat bir kesime sahiptir ve terletmezler. Eğer siz de Umre ziyaretiniz için hem rahat hem de bütçenizi zorlamayacak Umre kıyafetleri satın almak istiyorsanız; Çağrı tarafından sunulan modelleri inceleyebilir, bütçenize en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Detaylar İçin; https://www.cagrihacumre.com/hac-umre-kiyafeyleri

 

elazığ bayan