Türk Polis Teşkilatı 173. Yılını Zaferle Kutluyor

tarafından
167
Türk Polis Teşkilatı 173. Yılını Zaferle Kutluyor
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

10 Nisan 2018 Salı 15:15

Başkan Yanılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ülkemizde iç güven ortamının oluşmasına yönelik olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bulunması adına mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet Teşkilatımız; yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için devletin asli görevlerini layıkıyla yerine getirdiği gibi bundan sonra da o şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuur ve halkla beraber en iyi şekilde devam ettirecektir.

Eğitime verilen önem ve sahip olduğu teknik imkânlarla dünyanın en gözde güvenlik teşkilatlardan biri haline gelen Emniyet Teşkilatımız Elazığ‘ da yaptığı başarılı çalışmalarla ilimizin huzurunun sağlanmasında ciddi katkı sahibidir. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen ‘Türk Polis Teşkilatı’, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza etmekte, halkımızla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Yaptıkları başarılı çalışmalarla, Elazığ’ın huzurlu bir il olmasında emeği geçen tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası‘nı kutluyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, emniyet teşkilatımızın her kademedeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

elazığ bayan