TKDK Başkanı Hakan Kalender’den Elazığ İl Koordinatörlüğüne Ziyaret

tarafından
265
TKDK Başkanı Hakan Kalender’den Elazığ İl Koordinatörlüğüne Ziyaret
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

26 Mart 2018 Pazartesi 18:20

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Hakan Kalender, Proje Yönetimi Koordinatörü Mecit Ender Kaya ile birlikte İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek kurum personeli ile bir araya geldi.

İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz tarafından karşılanan Kurum Başkanı Kalender, birimleri gezerek personeli ziyaret etti.

Kurum Başkanı Kalender, Yılmaz ile bir süre görüştükten sonra personelle bir toplantı gerçekleştirdi.

Elazığ İl Koordinatörlüğünün başarılı çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Kalender, “Göreve geldiğimiz günden itibaren il koordinatörlüklerimize ziyaret gerçekleştirerek hem yöneticilerimizle hem de çalışanlarımızla bir araya geliyoruz. Bu kapsamda Elazığ İl Koordinatörlüğümüze gelerek kurum binamızda teknik inceleme yaptık ardından birim amirlerimizle ve personelle toplantı gerçekleştirdik. Elazığ tarım ve hayvancılık alanında Doğu Anadolu Bölgesindeki önemli şehirlerden biri. Var olan tarım ve hayvancılık potansiyeli devlet desteğiyle çok daha güzel bir noktaya ulaşmış durumda. Elazığ İl Koordinatörlüğümüz de bu doğrultuda kurulduğu günden itibaren çok başarılı çalışmalara imza attı ve rekor seviyede hibe dağıtarak tarım ve hayvancılığın önemli bir noktaya taşınmasına büyük katkı sundu. 42 il koordinatörlüğü arasında en çok hibe veren ilk üç koordinatörlük arasında yer alması da bu durumu en iyi şekilde özetliyor. Çok ciddi yatırımlar yapılmış, bu yatırımlara TKDK aracılığıyla 170 milyon TL hibe aktarılmıştır. İnşallah 1. Ve 2. Çağrı yatırımları ile beraber 2018 sonuna kadar yaklaşık 80 milyon TL hibe verilecek. Elâzığ’da üretime ve istihdama çok ciddi katkı olduğunu görüyorum. Keza kadın ve genç girişimcilerimiz desteklenmiş. Bu desteklerin, daha güçlü yatırımlara dönmesi için 3. Çağrı döneminde de Elazığ İl Koordinatörlüğümüz aracılığıyla önemli başvuruların olacağını bekliyorum. Ben kurum yöneticilerini ve çalışanlarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, sıcak karşılamalarından ötürü kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kalender, ziyarette ayrıca IPARD II Programı kapsamında çıkılan 3. Çağrı dönemiyle alakalı da birim amirlerinden bilgi aldı.

elazığ haber

Son Güncelleme: 26.03.2018 18:25

elazığ bayan