Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı!

tarafından
349
Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından personel eksikliğini kapamak için birden farklı alanlarda uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra yani bugün sahil güvenlik uzman erbaş başvuruları başladığı duyuruldu. Buna göre haberimizin devamında nasıl başvuru yapılacağı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Birkaç gün önce Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan Uzman Erbaş alımı ilanına göre Sahil Güvenlik Komutanlığı personel eksikliğini tamamlamak için Uzman Erbaş alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Başvuru şartı sağlayan herkes bu ilana başvurabileceklerdir. Haberimizin devamında Uzman Erbaş Başvuru Şartları yazmaktadır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2018 yılının Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmaları gereklidir.

Askerlik hizmetini yapan adaylardan terhis süresini üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak şart ıaranacak ve henüz askerlik görevini bitirmemiş devam eden adaylardan ise, Uzman Erbaş olacaklar için Niteik belgesine sahip olmaları istenecektir.

Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, en az 164 cm boyunda olmak ve kilo ölçümüne göre olmak, Askeri okullar ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK’da daha önce subay, Astsubay, uzman Jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve alım yapılacak branşa göre gerekli ihtisasta olmak şartlarıda yer almaktadır.

 

 

haberler23.com

elazığ bayan