PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?


PYBS bursu ne zaman yatacak sorusu sık sık gündeme gelen sorular arasında yer almaktadır. Buna göre her ay öğrencilerin düzenli aldığı bu burs Ocak ayında ayın son iki haftası yattı, peki şubat pybs bursu ne zaman yatacak, devamı haberimizde.

Devletin düzenlediği Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı (PYBS) kazanan öğrencilere her yıl düzenli olarak burs vermektedir. Bu burs 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlayana kadar 3 ayda bir verilmekte idi. Fakat düzenlenen yeni yasa tasarısı ile artık bu burs öğrencilere PYBS bursu aylık olarak verilecek.

Şubat PYBS Bursu Ne Zaman Verilecek?

Sık sık gündemde olan ve üstünde yazılan çizilen bu haber incelememiz ve araştırmalarımız doğrultusunda her zaman olduğu gibi bu ayda ayın son iki haftası verilecek. Öğrenciler bursu aldığı güne göre alacakları tarihi analiz edebilirler. Fakat alınan bilgiler doğrultusunda birçok öğrencinin bu bursu aldığı gün bir önce ki gün ile aynı olmayabiliyor. Düzenlemelerin olduğu ve bunun bir düzene gireceği belirtiliyor. Şubat ayı pybs bursu ne zaman yatacak bu konu oldukça netlik kazanmış diyebiliriz. Beklentilerinizi ve hesaplarınızı bu belirttiğimiz tarihler üzerinde yapmakta fayda bulunmakta.

Kısa süre içerisinde öğrenciler pybs bursu artık hep aynı tarihte alacaklar. Yasa tasarısı hakkında bir gelişme olması durumunda bu konu üzerinden paylaşımda bulunacaktır.

şubat pybs bursu ne zaman yatacak

Her yıl düzenlene sınav ile birlikte öğrencilere burs verilmektedir. Bu burs tutarı 3 ayda bir verildiği için verilen rakam ise de 704 lira veriliyor. Buna göre düzenlenen yeni sistem ile birlikte bu PYBS bursu aylık olarak verilecek. Aylık olarak verilecek yeni tutar ise 234,70 TL olarak belirlenmiştir.

Geçmiş PYBS Bursları Ne Kadardı?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim: 2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL 2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL 2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL 2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL 2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL


PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?” için bir yorum

  • 11 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:34
    Permalink

    Burslar bügün yatmış

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir