Özel vidalar

tarafından
1545
Özel vidalar

Vidalar günümüzde nerdeyse tüm sektörler kullanılan oldukça önemli malzemelerdir. Mobilya ve inşaat sektörlerinde nerdeyse tüm vidalar kullanılmaktadır. Ancak bazı iş kolları için üretilişmiş olan özel vidalar bulunmaktadır. Bu vidalar sayesinde bağlantılar daha dayanıklı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Genel olarak bu özel üretilen vidalar 3 farklı başlıkta üretilmektedir. Bu başlıklar; yıldız, düz ve alyan’dır. En çok tercih edilen ise yıldız ve düz başlıklı vidalardır.

Özel Vida Çeşitleri

Çift havşa başlı, silindir başlı, saç vidası, matkap uçlu, alçıpen vidası, metrik ve kabin vidası olmak üzere birçok özel vidalar bulunmaktadır. Öte yandan bir de paslanmaz vidalar bulunmaktadır. En çok tercih edilenler ise paslanmaz ve matkap uçlu vidalardır. Paslanmaz çeşitlerin tercih edilme nedeni kullanım ömrünün diğer çeşitlere oranla daha uzun olmasıdır. Öte yanda matkap uçlu vida ise tornavida gerektirmeden kullanım sağlamasında dolayı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Özel Vidaların Fiyatları

Fiyatlar her çeşit için farklı olmaktadır. Genel olarak özel vidalar arasında en uygun fiyatlar silindir başlı ve metrik başlı vidalara aittir. Öte yandan matkap uçlu ve paslanmaz modellerin fiyatları ise bir miktar pahalı olmaktadır. Ayrıca vidaların tek tek alınmasından ziyade toplu bir şekilde alınması fiyatlarda indirimi sağlamaktadır. Bu sayede daha uygun birim fiyatlardan alışveriş yapıla bilinmektedir. Genellikle kullanıcılar 100’lü paket alımları tercih etmektedirler. Ancak isteğe bağlı olarak kilogram cinsinden de alınabilir. https://neofix.com.tr/vidalar sayfasında nitelikli ürünleri sizleri bekliyor.

 

elazığ bayan