Ömer Sağırolu’ndan Sert Açıklama

tarafından
316
Ömer Sağırolu’ndan Sert Açıklama

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu Galatarasay maçının ardından sert açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Ligin 21. Haftasında deplasmanda Galatasaray’la karşılaşan ve 3-1 mağlup olan Trabzonspor’un Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu kulübün internet sitesine açıklama yaptı.

Sert açıklamalarda bulunan Sağıroğlu; “Galatasaray ile oynadığımız maçta, hakem Ümit Öztürk sahada zühur eden tehlikenin Türk futbolunda hukukun inkarından başka bir şey değil, sahanın hakimi olması gereken hakem Ümit Öztürk ortak zihniyetin temsilcisidir.

Bu akşam futbol maçı adı altında tiyatro oyunu dayatılmıştır. Ve oyunun başrollerinde sahadaki iki takıma da eşit mesafede durarak bitaraf bir yönetim sergileme iradesinden yoksun olan hakem Ümit Öztürk’tür. Senaryo ise Türk futbolunu adalet ve hakkaniyetten mahrum bırakan köşe taşlarını tutanlara aittir.

Hakem Ümit Öztürk, Galatasaray’ın penaltı kararında VAR’a gitmezken, Trabzonspor’un penaltısını iptal etmek için VAR’a giderek Türk futbolundaki çifte standartçılığın en bariz örneklerini sergilemiştir. Rakip takım oyuncusunun hakeme yönelttiği küfre kayıtsız kalınması tarafgir zihniyetin örneğidir.

Pek çok maçında olduğu gibi Trabzonspor, sonucu etkileyecek onlarca yanlış kararla daha önceden olduğu gibi bugün de karşı karşıya kalmıştır” dedi.

elazığ bayan