Numan Kurtulmuş: Türkiye’nin Hedefi Milli ve Yerli Sanayide Teknolojik Üretim

tarafından
310
Numan Kurtulmuş: Türkiye’nin Hedefi  Milli ve Yerli Sanayide Teknolojik Üretim

Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin hedefinin milli ve yerli sanayide üretim olduğunu söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Hatay’ın İskenderun ilçesine gelen Ak Parti Genel aşkan Vekili Numan Kurtulmuş, işadamalarıyla biraraya geldiği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. lexorcasino.com

Türkiye’nin birkaç yıla kadar dünyanın üst sanayi sekmenlerinde rekabet edebilecek konuma geleceğini belirten Kurtulmuş; “Bu coğrafyada oynanan oyunları bozabilmenin ilk şartı ekonomide güçlü olmak, teknolojide güçlü olmak, ilk şart bu.  Ekonomide kendine yeterli olmak, teknolojide milli ve yerli sanayisini üretme seviyesine yükselmek önümüzdeki hedef. Yani Türkiye’nin hedefi milli ve yerli sanayide üretimi yükselterek dünyada rekabet edebilir seviyeye gelmek.  Bu alanda önemli adımlar atıyoruz ve Türkiye olarak birkaç yıl içinde dünyanın üst sanayi sekmenlerinde rekabet edecek konum ve güce geleceğiz inşallah.

Son Osmanlı döneminde Cumhuriyetin başında birinci sanayi devrimini kaçırdık, ikinci sanayi devrimini de kaçırdık. Dünya ekonomisine yön veren üçüncü sanayi devrimine ise bir yerlerden eklendik.  Şimdi yüksek tekonolijide yeni bir dönüşüm süreci. Bu süreçte Türkiye olarak geride kalmayacağız.  Kendi milli ve yerli sanayimizle kendi markamızı ortaya koyarak dünyada rekabet edecek konuma gelmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

elazığ bayan