Netflix’te şifre paylaşımı tamamen kaldırılı!

Netflix’te şifre paylaşımı tamamen kaldırılı! tüm detaylar haberimizin devamında…

Netflix'te şifre paylaşımı tamamen kaldırılı!

Netflix, bugünden itibaren şifre paylaşımı kısıtlamasını Türkiye dahil tüm ülkelerde uygulamaya başladı. Netflix’te hesap paylaşımı resmen son buldu.

İstanbul (İGFA) –  Netflix’i arkadaşının, ailesinin, eski sevgilisinin hesabı yoluyla farklı bir evden kullananları tedirgin eden haber önceki seneın mart ayında gelmişti.

Dijital platform, bugünden itibaren Hindistan ve diğer ülkelerdeki abonelerine şifre paylaşımı kısıtlaması getirdiğini duyurdu. Türkiye’deki aboneler de e-posta almaya başladı.

Şirket, aboneleri üzecek hesap paylaşımı kısıtlamasını geçtiğimiz sene test etmeye başladı ve 2023’te Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya ve Amerika dahil olmak üzere bir dizi başka ülkeyi de kapsayacak şekilde bu uygulamayı genişletti.

Şirket, şifresini paylaşmak isteyenlerin ek ödeme yapmaları gerektiğini belirtti.

Bugün de geri kalan ülkelerin neredeyse tamamında ücretli paylaşımın kullanıma sunulacağını bildiren Netflix, 2023’ün ikinci yarısında gelir artışının hızlanmasını beklediğini vurguladı.

ABONE SAYISI 6 MİLYON ARTTI

Netflix, bu seneın ikinci çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Buna göre, şirketin seneın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir, önceki seneın aynı dönemine kıyasla yüzde 3 artışla 8,2 milyar dolara çıktı. Firmanın geliri, önceki sene nisan-haziran döneminde 7,9 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Netflix’in abone sayısı da seneın ikinci çeyreğinde yaklaşık 5,9 milyon kişi arttı. Şirketin dünya genelindeki abone sayısı senelık yüzde 8 artışla 238,4 milyona ulaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir