Müjde Erdoğan’dan, O Ürünlerde Sıfır KDV Olacak

tarafından
307
Müjde Erdoğan’dan, O Ürünlerde Sıfır KDV Olacak

Atatürk Kültür Merkezi’nin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KDV’si sıfır olacak ürünleri açıkladı.

Taksim Meydanı’nda yapılacak olan Atatürk Kültür Merkezi’nin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.  Rami Kışlasına İstanbul’un en büyük kütüphanesinin yapılacağını belirten Erdoğan kitap, gazete ve dergide KDV’nin sıfır olacağını söyledi. Meclis’te görüşülecek kanunlar arasında süre yayınlarda KDV’nin  sıfıra düşürülmesinin  genişletileceğini  belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “ artık gazete, dergi ve kitapta KDV olmayacak. Daha çok okuyan bir toplumun inşasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Törende ihaleyi alan yüklenici firma yetkilileriyle pazarlık yapan Erdoğan, ihalenin planladığı öngörülen 24 ay sürede değil  20 ayda tamamlama sözünü aldı. Erdoğan pazarlıkta  860 milyon Lira olan ihale bedelini 850 milyon liraya indirdi.

KDV Kanunun Meclis’te görüşülmesinin ardından Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanacak ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecek. Yeni çıkarılacak olan KDV kanunuyla birlikte kitap, gazete ve dergide KDV sıfırlanacak vatandaşlar bu ürünleri daha cazip fiyatlara alabilecek.

KDV’nin sıfırlanmasından memnun olan vatandaşlar kitapları daha ucuza alacaklarını belirterek sektör için önemli bir uygulama olduğunu ifade etti.

elazığ bayan