Merdiven korkuluk Sistemleri

tarafından
292
<strong>Merdiven korkuluk Sistemleri</strong>

Merdiven korkuluk sistemleri ve merdiven kenar koruması, 50mm x 30mm’lik dikdörtgen bir profilin özel bir aparat kullanılarak merdivene sabitlenmesi ve 3 metreye kadar olan iskele borularının kilit sistemli olarak oluşturulmasından oluşmaktadır. Alından takılabileceği için merdivenlerde imalat sürecine müdahale etmez. Yer, şantiyedeki çalışma durumuna bağlı olarak değişebilir. Geleneksel inşaat demiri merdiven korkuluk sistemlerine göre kurulumu çok daha sağlıklı, sağlam ve güvenilirdir. Merdiven burunluklarının dayanıklılığı, birçok projede tekrar kullanılabileceği anlamına gelir. Her türlü merdiven için, beton döküldükten sonra, merdivenin yan alınlıklarına “L” metal bağlantı elemanlarını yerleştirilir. Try Mühendislik tarafından yapılan platformdan 1 m yukarıda, minimum 125 kg yük kapasitesi, 15 cm topuk plakası ve topuk plakası ile ana ray arasında maksimum 57 cm interrail aralığı gereksinimlerini karşılar. Destekler oluşturulur ve birkaç katın sözde alından dikey olarak kaplanması, betonarme döşeme plakalarının ve platformların metal profiller veya takviye çubukları ile sabitlenmesiyle montajı kolaylaştırılır. Aynı zamanda alına bu şekilde takılan trabzan merdivenin sonraki kat çalışmasına da engel olmamaktadır.

Betonarme platform zemin kenarlarına, asansör, merdiven, baca, kuyu, aydınlatma boşluğu, pencere ve benzeri mahaller gibi zeminde süreksizlik oluşturan boşluklara işçi ve malzemelerin düşmesini önlemek için toplu Koruyucu önlemler alınmalıdır. Özellikle merdivenin inşası sırasında oluşan bu merdiven boşluklarının nasıl ve nasıl kapatılacağı ve bu işbölümünün kime emanet edildiği, böylece kapanma gerçekleştiği anda üretime engel olmayacak ve bundan sonra etkili olacaktır.

 Üretim süreci projenin başında ele alınmalı ve proje gereksinimlerine göre düzenlenmelidir. Merdiven korkuluk sistemleri ve bu önlemlerin sürdürülmesi esastır. Kalıplama aşamasında kullanılan korkuluklar söküldükten sonra hiç beklemeden betonarme döşeme korkulukların montajı yapılmalı, betonarme döşeme korkuluklar ise tek tek sökülerek kalıcı ve kalıcı üretim yapılmalıdır. Bu ve bunun gibi düşme önleme araçları için firmamızın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.trymuhendislik.com

elazığ bayan