Medyum Şikayetleri Hakkında

tarafından
162
Medyum Şikayetleri Hakkında

Biz de bu yazıda medyum şikayet konusu etrafında ilgili olan pek çok farklı konuyu da ele aldık. İlk olarak size medyumluk işinin ne olduğunu, sonrasında medyumların genel özelliklerinin neler olduğunu anlattık.

İnsanlar binlerce yıldır bazı isteklerini, arzularını gerçekleştirmek amacı ile bazı doğaüstü işlemlere başvurmaktadırlar. Bu doğaüstü işlemler sayesinde insanı, insan hayatını ilgilendiren pek çok şey istenilen düzene sokulur ya da mevcut düzenin seyri değiştirilir. Bu işlemler dolayısıyla insan hayatını çok derinden etkileyen, yönlendiren büyük işlemlerdir. Doğaüstü işlemleri yapan kişiler böylesine zor bir işi sahip oldukları yetenekler sayesinde yapabilmektedirler. Bu kişiler uzman kişilerdir, medyumlar ya da hocalardır. Günümüzde de insanlar sık sık bu kişiler ile görüşmekte, diledikleri şeyin gerçekleşmesi için doğaüstü işlemlere başvurmaktadır.

Eskiden medyum araştırmaları kısıtlı bir çevre ekseninde yapılabiliyor ve yine kısıtlı bilgilere erişiliyordu. Şimdi ise gelişen teknoloji ve internet çağı sayesinde medyum araştırmalarında çok detaylı bilgilere ulaşılıyor. Özellikle de insanların medyumlar hakkında dedikleri şeyler, yaptıkları yorumlar ya da şikâyetler oldukça aydınlatıcı oluyor. Biz de bu yazıda medyum şikayet konusu etrafında ilgili olan pek çok farklı konuyu da ele aldık. İlk olarak size medyumluk işinin ne olduğunu, sonrasında medyumların genel özelliklerinin neler olduğunu anlattık. İlerleyen kısımlarda ise sahtekar medyumlardan, medyum yorumlarından ve medyum şikayet konusundan bahsettik. Tüm bu konular ve ilgili diğer konular bu yazıda başlıklar halinde mevcut durumdadır.

Medyumluk Nedir?

Bir medyum araştırmasına başlamadan önce medyumluğun temelde ne olduğunu bilmeniz gerekir. Böylece bir medyumun sahip olması gereken, yapması gereken şeyleri de iyice bilmiş olursunuz. Medyumluk işi psişik güçler kullanılarak yapılan bir iştir. Medyumlar insanlara yardımcı olmak, onların dileklerini gerçekleştirmek için çabalarlar. Bunu yapar iken de doğaüstü güçler ile, cinler ile ya da ruhlar ile iletişime geçip onları yönlendirirler. Medyumluk insan hayatını ilgilendiren olayların ve de ilişkilerin yine insan isteği ile yönlendirilmesi anlamına gelmektedir.

Medyumluk kısaca bu anlama gelmektedir. Şimdi medyumluk işini yapmakta olan medyumların genel özelliklerinden sizlere bahsedelim. Bu sayede bir medyumun hangi yeteneklere sahip olması gerektiğini öğreneceksiniz. Bir sonraki başlığımız medyumlar ve temel özellikleri ile ilgilidir.

Medyumların Özellikleri Nelerdir?

Medyumların temel, genel özelliklerinin bilinmesi çok büyük bir önem taşır. Çünkü eğer bir medyum biraz sonra sayacak olduğumuz özelliklerden herhangi birisine sahip durumda değil ise o medyumun dolandırıcı, sahtekâr olduğundan emin olabilirsiniz. Böylece medyum şikayet konusu da sizin için daha anlaşılır olur. Medyumların sahip olması gereken özellikler şu özelliklerdir:

 • Medyumluk doğaüstü işlemlerin yapıldığı bir iştir. Dolayısıyla bu işi yapacak olan birisi de doğaüstü güçlere sahip olmalıdır. Bu güçlerden kastımız doğuştan gelen bazı yeteneklerdir.
 • Medyumlar doğuştan gelen önemli yeteneklere sahip durumdadır. Bu yeteneklerini küçük yaşlarından itibaren fark etmişlerdir ya da çevresindeki kişiler fark etmiştir.
 • Bahsettiğimiz bu yetenekler psişik yeteneklerdir. Ruhlar alemi ile iletişime geçebilme, cinler ile iletişime geçebilme, ölüler ile canlılar arasında bir köprü, bağlantı kurabilme yeteneklerine medyumlar sahip olmalıdır.
 • Ayrıca bazı uzman medyumlar kadim ilimler konusunda da bilgili haldedir. Bu olması şart olan bir özellik değildir fakat ülkemizdeki iyi medyumların çoğu İslami eğitimlere vakıf durumdadır.

Medyumların sahip olması gereken temel özelikler bunlardır. Eğer bir medyum bu özelliklerden hiçbirine, özellikle de psişik yeteneklere sahip durumda değil ise o medyum gerçek bir medyum değildir. Medyum şikayetleri konusunda bu sahte medyumlar ile ilgili yapılan şikayetleri de göreceksiniz. Şimdi sahte medyumları nasıl anlayabileceğiniz konusuna bakalım. Sıradaki konu başlığı sahte medyumlar ile ilgili haldedir.

Sahte Medyumları Nasıl Anlarım?

Bir medyumun sahte bir medyum olup olmaması çok büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü eğer görüşeceğiniz ya da görüşüyor olduğunuz medyum bir sahtekâr ise verdiğiniz para da harcadığınız zaman da tamamen boşa gidecektir. Maddi ve manevi yönden yıpranacaksınızdır. Bu sebep ile bir medyum ile görüşmeye karar vermeden önce onun hakkında her tür bilgiye erişmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere ilk olarak sahte medyumları nasıl anlayabileceğinizi göstereceğiz ve sonrasında da medyum yorumlarının bu konudaki yararını anlatacağız.

 • Yukarıdaki başlığımızda bir medyumun sahip olması gereken temel özellikleri sizlere vermiştik. Bunlar ile ilgili olarak;
 • Eğer bir medyum psişik yeteneklere sahip değil ise o medyum kesinlikle sahte bir medyumdur. Çünkü psişik yetenekler olmadan kişi ruhlar ile, cinler ile asla iletişime geçemez. Bu asla mümkün değildir.
 • Eğer bir medyum yaptığı işleri diğer medyumlardan çok daha pahalıya yapıyor ise, bu fiyatlar aşırı yüksek fiyatlar ise o medyumdan kuşku duyabilirsiniz. Çünkü bu iş ülkemizde senelerdir yapılmaktadır ve genel medyumluk işlemlerinde belli fiyatlar bulunmaktadır. Eğer medyumun yaptığı işler çok ama çok pahalı durumda ise paranızı telsim etmeden önce o medyum hakkında yazılanlara, yorumlara ya da medyum şikayetleri bölümlerine bakmalısınız. Belki de o medyum sadece bir dolandırıcı olabilir.
 • Medyum yorumları ve medyum şikayetleri bilgiye erişmeniz için altın değerindedir. Eğer bir medyum sahte bir medyum ise yorumlarda da şikâyetlerde de o medyumun gerçek yüzü ortaya çıkarılır. Bu yorumlara ve şikayetlere güvenebilirsiniz. Sitemizde insanlar her bir medyum hakkında gerek olumlu gerek ise olumsuz yorumlarını, şikâyetlerini açık şekilde paylaşırlar.

Sahtekâr medyumları anlamanız için izlemeniz gereken adımlar bunlardır. Özellikle son maddede söylediklerimize dikkat eder iseniz dolandırılma ya da kandırılma ihtimalinden kendinizi büyük oranda korumuş olursunuz. Peki, medyum yorumları ne işe yarar? Medyum yorumları sayesinde medyumlar hakkındaki detaylı bilgilere erişebilir misiniz? Şimdi bu konuyu detaylı şekilde size açıklayalım.

Medyum Yorumları / Şikâyetleri Ne İşe Yarar?

Bir kişi kendisi hakkında ne derse desin, kendisini diğer insanlara ne şekilde tanıtırsa tanıtsın asıl önemli olan şey insanların o kişi hakkında neler dediğidir. Çünkü o kişinin gerçek yüzünü, gerçek kimliğini sadece onunla iletişime geçmiş olan insanlar bilebilir. Bu durum medyum yorumları ve medyum şikayet için de geçerli haldedir. Medyum yorumları ve şikayetleri sayesinde medyumların gerçek kimliklerini, gerçekte yaptığı işleri ve benzeri tüm bilgileri öğreniriz. Kısacası size şu maddeleri sıralayalım:

 • Medyum yorumları ve şikayetleri sayesinde o medyumun gerçek kimliği ortaya çıkar.
 • Aynı zamanda medyum hakkındaki daha detaylı bilgileri de onunla iletişime geçmiş olan insanlar yorumlarda verir. Böylece iletişime geçecek olduğumuz medyumu daha iyi bilme şansını yakalarız.
 • Medyum yorumları ve medyum şikayet sayesinde şimdiye kadar pek çok sahtekar medyumun gerçek yüzü ortaya çıkarılmıştır. İnsanlar gerçekten medyum olmayan ya da dolandırıcı olan medyumları yorumlarda da şikayet kısmında da açık bir şekilde belirtirler.
 • Böylece diğer insanlar dolandırılmaktan ve kandırılmaktan kendilerini korumuş olurlar. Maddi ve de manevi bir zarara girmeden sahte medyumlardan uzak durmuş olurlar.

Bu sebep ile sizler de bir medyum ile görüşmeden önce insanların o medyum hakkında yazmış olduğu şeylere bakmalısınız. Sitemizde medyum yorumları ve medyum şikâyetleri neredeyse her bir medyum hakkında vardır. İnsanlar bu yorumlar – şikâyetler sayesinde bir sonraki adımlarını doğru şekilde belirlemektedirler. Peki, medyum şikayeti yapar iken nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorunun ne net yanıtı için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Medyum Şikayeti Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Medyum yorumu ya da şikayeti yapar iken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalar genel olarak etik değerler içerisinde belirlenmektedir. Dikkat edilmesi gereken şeyleri şu şekilde açıklayalım:

 • Medyum şikayet yapar iken ilk olarak o medyum ile gerçekten bir iletişimde bulunmuş olmalısınız. Eğer medyum ile herhangi bir şekilde iletişime geçmemiş ve ondan zarar görmemiş iseniz şikâyet etmemelisiniz. Çünkü böyle bir duruda sadece karalama yapmış olursunuz ve asla gerçekçi olmaz. İnsanları yanlış yönlendirmemelisiniz.
 • Medyum şikayetlerinde ayrıca başınızdan geçen her bir olayı detaylı şekilde anlatmanız iyi olacaktır. Çünkü insanlar bu medyumun insanları nasıl dolandırıyor olduğunu iyi şekilde bilmelidirler. Ve siz de hakkınızı arayabilmek için konuyu detaylı şekilde anlatmalısınız.
 • Şikayet metininde kesinlikle argo ya da küfür içeren kelimeler kullanmamanız gerekir. Çünkü bu etik kuralları dışındadır. Ne olmuşsa olsun hakkınızı arar iken ve insanları bilgilendirir iken argodan da küfürden de kaçınmalısınız.
 • Medyum şikayet yapar iken anlaşılır bir dil kullanmalısınız. Açık, sade ve anlaşılır bir dil sayesinde insanlar yazdıklarınızı doğru şekilde kavrayacaktır.