Kruvasanı bilinen kalıpların dışına taşımak: Kruvasan tost

tarafından
634
Kruvasanı bilinen kalıpların dışına taşımak: Kruvasan tost

Fransızların ‘ulusal’ yiyeceği kruvasan son yıllarda Türkiye’de de oldukça popüler hale geldi. Üstelik sadece Nişantaşı, Etiler gibi semtler değil Türkiye’nin her yerinde oldukça sevilerek tüketiliyor. Bademlisinden tutun da çikolatalısına, çilekliden karamelliye kadar her çeşit kruvasan, kruvasanseverlerin damak tadına göre hazırlanıyor. Genellikle yanında kahve ile tüketilen Kruvasan, kat kat ve her katına tereyağ eklenerek hazır hale getiriliyor. Hal böyle olunca aslında yapımı hiç de kolay değil olmuyor. Damak tadına düşkün olanlar işte kuralına uygun olarak hazırlanan bu kruvasanların peşine düşüyor, kruvasancıların müdavimi oluyor.

Bugün size bahsedeceğimiz kruvasan ise klasik bir kruvasan değil. Kruvasana Türk dokunuşu diyebiliriz. Adı kruvasan tost. Hem Ortaköy’de hem de Şişli’de şubesi bulunan Lucky Bunny Croissant Bakery, kruvasana yeni bir bakış açısı getiriyor ve Türklerin çok sevdiği tost ile Fransızların ulusal yiyeceği olan kruvasanı birleştiriyor. Firma pek çok çeşitte kruvasan tost üretiyor. Lucky Bunny Croissant Bakery’nin ürettiği kruvasan tostlar arasında Ham & Cheese, Avacado & Cheese, Formaggi Toast, Nutella & Banana Toast gibi ürünler bulunuyor. İstanbul’a birçok noktaya toptan olarak satış yapan Lucky Bunny Croissant Bakery’nin satışlarının %75’ini kruvasan tost oluşturuyor. Ayrıca firmanın söylediğine göre de kruvasan tost üretim methodunu Lucky Bunny Croissant Bakery bulmuş.
Tabii, yaratıcı içeriklerle özel soslarla kruvasanı bilinen kalıpların çok dışına taşıyan Lucky Bunny Croissant Bakery sadece kruvasan tost üretmiyor. Lucky Bunny Croissant Bakery, %100 tereyaglı el açması klasik kruvasanlar da üretiyor.


Hem kruvasan tostu hem de tereyağlı tostu denemek isteyenler, Lucky Bunny Croissant Bakery’nin Şişli ve Ortaköy’de bulunan şubelerini ziyaret edebilir yahut yemek sipariş sitelerinden sipariş verebilirler.

elazığ bayan