Kovancılar’da Mehmetçik’ten Öğrencilere Kütüphane

tarafından
155
Kovancılar’da Mehmetçik’ten Öğrencilere Kütüphane

29 Mart 2018 Perşembe 11:47

Kovancılar İmam Hatip Orta Okulu ile Jandarma Özel Harekat Taburu tarafından yapılan ’Mehmetçik Kütüphanesi’ açıldı. Açılışta askerleri gören öğrenciler, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez, en büyük asker bizim asker” sloganı attı.

Okul Müdürü İshak Sakar, İlçe Jandarma Özel Harekat Komutanlığı ile ile birlikte Mehmetçik kütüphanesini hazırladıklarını ifade etti.

Mehmetçik kütüphanesinin açılışında öğrencilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kaymakam Hasan Gündoğdu, “Okumayan toplumlar kendini geliştiremez. Okuyup, ülkemizi daha güzel yarınlara taşımamız gerekiyor. Bu okulumuzu daha yeni açtık. Kovancılar’da 3 yıla yakındır görev yapıyorum, eğitim alanında çok iyi bir seviyeye geldik. Hemen hemen bütün okullarımızın bahçesinde bir semt sahası, müzik sınıfı oldu. Bu yıl yeni okulumuzun temelini attıktan sonra ilçemizde öğrencilerimiz tam gün eğitime geçecek. Devlet olarak hükumetimizin destekleriyle eğitime en büyük yardımı ve katkıyı sağlıyoruz” dedi.

Konuşmasını sürdüren Gündoğdu, “Bugün de Afrin’de şehadet mertebesine erişen Mehmetçiğimiz burada acaba Kovancılarlı öğrencilerimize neler yapabiliriz. Onların ülkemizin gelecek inşasında nasıl bir faydamız dokunabilir diye kendi imkanlarıyla okul idaremizden arkadaşlarla bir kütüphane tertip ettiler. Bu bizim için çok önemli, çok anlamlı” diyerek sözlerini tamamladı.

Kütüphanenin açılışına Kaymakam Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Recep Ort, JÖH Tabur Komutanı Yüzbaşı Ercüment Ercan, askeri personel, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

elazığ bayan