Kız Çocuk Odası Fon Perdesi

tarafından
122
Kız Çocuk Odası Fon Perdesi

Perde bir evin hem gizliliğini sağlayan hem de odanın içerisindeki tüm mobilyalarla uyum kuran bir aksesuardır. Fon perdeyi diğer perdelerden ayıran en net özelliği süs amaçlı kullanılmasıdır. Fon perde, tül ya da herhangi bir güneşliğin üstüne, sağ ve sol kenarından dik gelecek şekilde yerleştirilir. Çocuk odalarındaki fon perdeler genellikle çocukların hayal gücüne hitap edecek, içindeki bulundukları düşünce dünyasını genişletebilecek şekilde seçilmeye çalışılır. Çünkü onların tüm dünyası odalarında kurdukları hayallerden ibarettir. Özellikle kız çocukları için açık renkteki; pembe, beyaz, sarı ve mavi tonlarındaki perdelerden seçildiği görülür. Çocukların dünyalarında yer alan ve onlar ile büyüyen kahramanlarla süslenerek de bir bütünlük elde edilmeye çalışılır. Fon perdenin tül fon perde ve kumaş fon perde olmak üzere iki çeşidi vardır. Tül fon perdenin daha çok beyaz tonlarını yansıtmak için kullanıldığı görülmüştür. Fon perde kız çocuklarının odalarına zarif ve şık bir görünüm katar.

Fon Perdenin Özellikleri

Fon perdeler genellikle güneşe ışıklarına dayanıklı bir şekilde üretilir. Temizlenmesi gerektiği takdirde evinizde kendi makinenizle de yıkayabileceğiniz gibi kuru temizlemeyi de tercih edebilirsiniz. Yıkama esnasında düşük bir derece tercih edilmelidir. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ise ütüleme kısmına geçilir.  Bu aşamada düşük ısıdaki bir ütü kullanılması tavsiye edilir. Fon perdeler diğer perdelere oranla daha çok kırışmalara dayanıklıdır. Antialerjik özelliğe sahip bu perdeler çocuk odaları için ideal bir seçimdir.

  • Ultra-Soft yumuşak Özel Dokuma Pamuklu Süet Kumaş
  • Tok ve Dökümlü
  • Perdelerin kenarları düz Dikim ve Pilesiz dikiliyor. (Elinizle Pile görünümü verebilirsiniz)
  • Beyaz Bağlama Kuşağı Dahil geliyor.
  • Korniş ve Rustik Çubuk ile Kullanıma Uygundur.
  • Temizlemesi Kolay ve Kolay Ütülenir.
  • 30 Derecede Yıkanabilir.
  • Antialerjiktir.
  • 12 Ay Garantili

Ürünlerimizi incelemek için:  https://www.cicihali.com.tr/fon-perde/kiz-cocuk-odasi-fon-perde bu bağlantıya tıklayarak ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Fon Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Fon perde genellikle bir odanın içerisinde yer alan aksesuarlardan biridir. Bu yüzden genel oda ile uyumlu olmalıdır. İlk olarak seçilen fon perdenin odanın duvar rengi ile uyumuna dikkat edilmelidir. Fon perde renginiz ve duvar renginiz arasında bir zıtlık olmalı ve renk geçişi net bir şekilde sağlanmalıdır. Renkler birbirini boğmamalıdır. Küçük odalar için fon perde seçiminde genellikle açık ve ferah renkler seçilmelidir. Böylece küçük odalarımız sihirli bir şekilde gözümüze büyük görülecektir. Tabii ki de en önemli detay ölçülerle ilgili bilgilerin doğru şekilde belirlenmesidir.