İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “TRT’yi kapatacağım, dedim. TRT’yi kapatıyorum”

tarafından
163
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “TRT’yi kapatacağım, dedim. TRT’yi kapatıyorum”

12 Haziran 2018 Salı 18:58

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “TRT’yi kapatacağım, dedim. TRT’yi kapatıyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri kapsamında Elazığ’da partisinin mitingine katıldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda konuşan Akşener, daha önceki söylemlerini tekrarladı.

Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez şeker fabrikalarıyla ilgili yapılan sözleşmeyi iptal edeceğini vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “TRT’yi kapatacağım, dedim. TRT’yi kapatıyorum. 2,5 milyar TL sizin cebinizden çıkıyor. Bundan kurtarıyoruz. 8 milyar TL’nin yanında 2,5’i de koyun. Etti 10,5 milyar. Bir de satıştan alınacak para var. Onu da koyun. Birde bu satın almalarla ilgili bir araya toplayacağım yüzde 10’lukta bir israf önleyici tasarruf tedbirini de kenara koyun. Bakın bazı şeyleri yapmak ne kadar kolay” diye konuştu.

Sosyal medyada bir şeylerin gezdiğini dile getiren Akşener, “Çiller demiş ki ben, 28 Şubat sırasında devlet belgelerini Amerika’ya satmışım. Bu çok ayıp ve iğrenç bir iftiradır. Ama daha ilginci var. Bu belgeleri baştan aşağı gören Çiller’in önemli danışmalarından birisi AK Parti’nin milletvekilidir. Bana bu belgeleri getiren Yeni Şafak’ta yazar Bülent Orakoğlu ve uğruna kapı kırdığım Genel Müdür Kemal Çelik, AK Parti bünyesinde görev yapıyor. Ben buradan ilan ediyorum. Çiller bu açıklamayı doğrulamak ya da ret etmek zorundadır. O devrin başbakanı olarak yapmak zorundadır. Belinde silah olanlardan kimlerin titrediğini, kaçtığını açıklamazsam ben de namerdim. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman. Tek başıma bırakılıp 10 gün telefonu çalmamış biriyim. Zangır zangır titreyenler, ardına bakmadan kaçanlar hepsinin ipliğini pazara çıkarmazsam Akşener değilim. Rahmetli Erbakan Hoca’nın teşekkür ettiği Allah razı olsun, dediği tek kişiyim. Dolayısıyla artık iş buraya kadar geldiği zaman gereğini yapma görevimdir. Onun için Meral Akşener’e dil uzatırken herkes dikkatli olacak” şeklinde konuştu.

Adayların tanıtılmasının ardından Akşener Elazığ’dan ayrıldı.

elazığ bayan