İngiltere’de ölüm oranları son 15 yılın en yüksek seviyesinde

tarafından
362
İngiltere’de ölüm oranları son 15 yılın en yüksek seviyesinde

İngiltere’de haftalık ölüm oranları istatistiğinin tutulmaya başladığı 2005 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığı açıklandı.

Dış Haberler – 14 Nisan (HİBYA) – İngiltere’de haftalık ölüm oranları istatistiğinin tutulmaya başladığı 2005 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığı açıklandı. Corona virüs salgınının ortala ölüm oranının yüzde 40 yukarıya tırmandırdığı belirtildi.

Ulusal İstatistik Ofisinin verilerine göre 3 Nisan’a kadar olan haftada İngiltere ve Galler’de ölüm sayısı bir önceki haftayla kıyaslandığında 5 bin 246, son beş yılın ortalaması ile kıyaslandığında ise 6 bin 82 kişi artarak toplam 16 bin 387 oldu.

Açıklanan rakamların corona virüsü etkisinin ölüm oranları üzerindeki etkisini açık olarak gösterdiği belirtiliyor. 3 Nisan’a kadar olan haftadaki Corona virüsü kaynaklı ölümlerin tüm ölümlerin toplamının yüzde 22’sine tekabil ettiği belirtildi.

West Midlands ta dahil olamk üzere Londra’daki corona virüsü kaynaklı ölümlerinde bölgedeki kayıtlı ölümlerin yüzde 22.1’ine denk geldiği bildirildi.

Hibya Haber Ajansı

twitter likes kaufen

elazığ bayan