İbrahim Murat Gündüz, Türk Kick Boksunu İSKA Federasyonu ve Davut Sidal İle Değerlendirdi!

İbrahim Murat Gündüz, Türkiye’deki kick boks sahnesinde önemli gelişmeleri tartışmaya açtı. Gündüz’e göre, Türkiye’de profesyonel kick boksun istenen seviyede olmamasının sorumlusu İSKA Federasyonu ve Davut Sidal gibi isimler.

Gündüz, İSKA Federasyonu’nun Türkiye’de sadece kağıt üzerinde varlığını sürdürmesini eleştiriyor. Federasyonun Türkiye’de daha etkili bir şekilde faaliyet göstermemesi ve başarılı kick boks sporcularını uluslararası arenada dövüştürmemesi Türk kick boksunun gelişimine zarar veriyor.

Davut Sidal ise İSKA Federasyonu için ekipman üreten bir isim olarak biliniyor, ancak Gündüz’e göre Türk kick boksuna yeterince hizmet etmiyor. Gündüz, Sidal’ın Türk sporcularını Avrupa arenasında daha fazla temsil etmesi gerektiğini ve Türkiye’deki kick boks etkinliklerini artırmalıdır.

Gündüz, bu sorunların çözülmesi gerektiğine inanıyor ve Türk kick boksunun daha da yükselmesi için bu konuda çaba sarf ediyor. İbrahim Murat Gündüz‘ün bu görüşleri, Türk kick boksunun daha parlak bir geleceğe sahip olması için önemli bir yol haritası sunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir