Hüseyin Kalpar, Elazığspor’a Veda Etti

tarafından
149
Hüseyin Kalpar, Elazığspor’a Veda Etti

12 Nisan 2018 Perşembe 16:33

 

Spor Toto 1. Lig’in 30. haftasında Boluspor’a deplasmanda mağlup olan ve play-off yolunda yara alan Elazığspor’da maç sonu Teknik Direktör Hüseyin Kalpar ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı. Elazığ’a gelen tecrübeli teknik adam, Elazığspor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısıyla herkesten helallik istedi.

Göreve başlarken basın mensuplarıyla 1xbet giriş bir araya geldiğini, ayrılırken de basın mensuplarıyla bir araya gelerek veda etmesi gerektiğini düşündüğünü ifade eden Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, “Özellikle ayrılıklar hiçbir zaman güzel bir şey değil ama bizim meslekte ayrılıklar var, hepiniz hakkınızı helal edin. Bizim işler her zaman dört dörtlük olmuyor. Her zaman her maçı kazanamıyorsun. Olumlu ve olumsuz eleştiriler oluyor hepsine saygı duyuyorum. Burada bulunduğum müddetçe ekibimle beraber en iyisini yapmaya çalıştık. Çok daha başarılı olma yolunda çalışma yaptık” dedi.

Çalıştığı süreyi de değerlendiren Kalpar, Eskişehirspor maçıyla birlikte 7 maçlık müthiş bir seri yakaladıklarını anlattı.

“Hayatım boyunca işimi doğru yapmaya çalıştım”

Gaziantepspor ve Manisaspor maçlarını kazandıktan sonra Bolu’ya final için gittiklerini dile getiren Kalpar, “Bolu’da da kazanamayınca ister istemez play-off şansımızın azaldığını düşünüyorum. Ayrıca şu an hiç şansımız yok demek doğru değil. Şu anda 49 puanı olan Altınordu ve 44 puanı olan bir Elazığspor var. Elazığspor geriye kalan maçlarını kazandığı takdirde inanıyorum ki play-off’a kalabilir. Artık her şey Elazığspor’un elinde değil, rakiplerin yapacağı maçlar da önemli. Daha önce play-off Elazığspor’un elindeydi. Samsunspor veya Gaziantep maçını kazansaydık bizim elimizdeydi. Şimdi öyle değil, şimdi Antınordu kaybedecek Elazığ kazanacak ve fark 2 puan olacak ve tekrar Altınordu kaybedip Elazığspor kazanırsa Elazığ 1 puan öne geçme şansını yakalayacak ve avantajını son 2 maça bırakacak. İnşallah o 2 maçta da en iyi sonuçla Elazığspor devam eder diyorum. Çok fazla konuşacak bir şey yok. Buradaki sıkıntılar belli ama buradaki sıkıntıları da bahane ederek de yaşamak doğru bir şey değil. Ben hayatım boyunca işimi hep doğru yapmaya çalıştım. Yine bir şeyleri bahane etmeden ekibimle burada çalışmaya çalıştık. Tabi Bolu maçından sonra da dolayısıyla benim burada olmamın çok doğru olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

“Elimizden gelen en iyi şeyleri yapmaya çalıştık”

Görev yaptığı sürece kendisine destek olan herkese teşekkür eden Kalpar, “Bana bu yakınlığı gösterdiğiniz için herkese teşekkür etmek istiyorum. Yine içtenlikle söylemek istiyorum, başkana ve yönetim kuruluna bize yakınlık gösterdikleri için ve personelin çok önemli şekilde hizmet ettiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu teşekkürü hak ediyorlar. İnanın ki başkan ve yönetim kurulu da Elazığspor’un başarısı için çok büyük gayretler içerisinde ve iyi niyetli çalıştığını bizzat yaşadım ve gördüm. Biz elimizden gelen en iyi şeyleri yapmaya çalıştık ve şu anda da çok kötü durumda değiliz. Allah’a şükür olsun ki Elazığspor sıkıntılı günler geçirdi ama kötü durumlara düşmedi. Burada başlamak ve sizinle olmak mutluluk ve gurur kaynağı oldu benim için. Başka da söylenecek bir şey yok” diyerek sözlerini tamamladı.

elazığ bayan