Havalı Silahlarda Havalı Tabanca Veya Havalı Tüfek mi Tercih Edilmelidir?

29 Eylül 2018 0

Havalı silah çeşitleri genel olarak günümüzde en yaygın kullanılan ve öldürücü özelliği olmayan silahlardır. Genellikle havalı silah çeşitleri birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir.

Havalı tüfek modelleri de havalı silahlarda olduğu gibi son yıllarda günümüzde en fazla ilgi gören hobi silahlarından biri. Özellikle havalı silah modelleri ruhsatsız şekilde satın alınabilmeleri sayesinde ve çeşitli hobi-spor amaçları ile kullanılması sayesinde git gide rağbet görmektedir.

Havalı Tüfek ve Havalı Tabanca Nedir?

Havalı tüfek ateşli silahlardan farklı bir silah çeşidi olarak ateşleme özelliğine sahip olmayan bir silahtır. Sıkışmış hava enerjisi sayesinde atış yapma özelliği taşıyan bu silahlar, çıkış sesinin yüksek olması ile gerçek silahla aynı sesi çıkarma avantajına sahiptir. Ancak çıkış güçleri yüksek olan bu silahlar barut içermediği için öldürücü özelliği yoktur. İçerisinde kullanılan mermiler oldukça küçük olduğu için de öldürücü özellik taşımaz. Bundan dolayı da ruhsatsız şekilde reşit ve sabıkalı kişiler tarafından en güvenilir adreslerden biri olan www.kampseti.com üzerinden satın alınabilir. Kamp Seti üzerinden online olarak yapacağınız her alışverişte uygun fiyatlar ve kaliteli alışveriş garantisi bulunmaktadır. İade ve değişim garantisi ile beraber ücretsiz kargo seçeneği, orijinal ürün garantisi ile beraber Kamp Seti en büyük yardımcınız. Kampseti.com olarak avcılık ve doğa sporları tutkunlarının aradığı her şey tek bir adreste. 1995 senesnden beri kalite ve müşteri memnuniyeti odağı ile alanında lider konumda bulunan Kamp Seti, gerçek mağazası ile beraber, tamamen orijinal ürün satışa çıkarmaktadır. Yalnızca ürün satışında değil, ürünlerin satışının ardından da müşterilerinin yanında olarak canlı yardım ile hizmet vermektedir.

Havalı tabanca seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu önemli noktalardan biri, kırmalı mı yoksa PCP mi satın alınacağıdır. Kırmalı tüfek çeşitleri genel olarak, herhangi bir hava tüpü ya da ilave bir araca ihtiyaç duymadan gerekli olan enerjiyi kurularak üretilme özelliğine sahiptir.  Yaylı ve Vortex olmak üzere bunlar kendi içlerinde iki sınıfta değerlendirilir. Kırmalı havalı tüfeklerin özelliği tek tek atış yapmalarıdır. Bu unsurun dışında her atış sırasında doldurulmalarına ihtiyaç yoktur. PCP tüfekler ise ek aksesuarlarla dolum yapılabilen silahlardır. Bunun dışında tek atım değil haznesine çok sayıda pellet koyma imkanı bulunan havalı silahlardır. KRAL Puncher Jumbo Pcp Sentetik Havalı Tüfek 5.5 mm en sevilen modellerin başında gelmekle beraber HATSAN Striker 1000s Camo Havalı Tüfek de yaygın şekilde tercih edilmektedir. Kabza ve ön kundak kısmında daha iyi kontrol ve kavrama sağlayan boğaz alası, darbe emici lastik dipçik tabanı, 11 mm dürbün kanalı ve dürbün stopu, ayarlanabilir tetik çekme yükü ve tetik istinatı, metal tetik, hassas yiv set çekilmiş çelik namlu özelliklerine sahiptir.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ