Geri dönüyor. Afrika sıcak hava dalgasının, 20 Ekim tarihine doğru ülkemizde etkisini göstermesi bekleniyor.

Meteorolojinin son haberine göre son Afrika sıcakları bu sene 20 Ekim tarihinde gelecek. Afrika sıcak hava dalgası ülkemizi de ziyaret edecek diyebiliriz.

Afrika-sicaklari
Afrika-sicaklari

Yaz aylarının bir hayli kurak geçtiğini söyleyebiliriz. Haziran aylarında havalar sıcaklamazken daha sonra havaların bir hayli sıcaklaması ve oldukça uzun sürmesi kuraklık alameti olarak algılandı. Bu sene temmuz ve ağustos ayında son zamanların en sıcak aylarını yaşadık. Vatandaşlar ise bu sıcak havaların ne zaman biteceğini serin havanın ne zaman geleceğini sabırsızlıkla soruyorlardı. Eylül de sıcak hava dalgasının ülkemizi terk ettiğini gördük. Fakat Ekim ayında havaların bir soğuk bir sıcak olduğunu hissettik.

Hava Sıcaklıkları Yükselecek

Afrika sıcaklarının gelmesi bekleniyor. Ülkemize Ekim 20 de Afrika sıcaklarının gelmesi bekleniyor. Sıcaklıklar kuraklığa neden olacak mı bu soru da oldukça merak konusu. 20 ekim de hava sıcakları olması gerekenden 7-8 derece daha fazla olacak. Havanın bu kadar ani sıcaklaması mevsimi nasıl etkileyecek bu da sorulan sorular arasında yer alıyor. Birkaç gün havaların sıcaklaması insanların birkaç gün tatil yapma ya da piknik yapma imkanının da olmasını sağlayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir