FHGC’DEN Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

tarafından
118
FHGC’DEN  Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

05 Nisan 2018 Perşembe 16:39

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçilen Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Mücahit Yanılmaz‘a nezaket ziyaretinde bulundu.

FHGC Başkanı Semih Erdem, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Başkanımıza bizlere verdiği manevi güç için çok teşekkür ediyorum. Bizler, Elazığ ve bölgemiz adına güzel hizmetler yapmak için FHGC ve gazeteciler olarak halkımızın hizmetinde olacağız” dedi.

Başkan Yanılmaz da FGHC’ye  yeni yönetiminin hayırlı olmasını dileyerek, “FHGC inanıyorum ki Elazığ’a çok güzel hizmetler yapacaktır.Yerel basının gücü önemlidir. Yerel basının daha güçlü olması için bizler de gereken desteği vereceğiz. Bir şehrin gücü, basının gücüyle ölçülür. İnanıyorum ki basınımız da Elazığ’ın büyümesi ve gelişmesi için gerekli hassasiyeti gösterecektir. Bu noktada hep birlikte birbirimize destek olacağız” dedi.

Siyaset

İBB’den aşamalı açılma önerisi

İBB’den aşamalı açılma önerisi

Covid-19 pandemisi sebebiyle 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma yaşayan Türkiye için, İBB Bilimsel Danışma Kurulu’ndan “aşamalı açılma” önerisi geldi. Kurul, toplumdaki faaliyetlerin normale dönüşü “aşamalı ve belirli bir plan dahilinde” olması gerektiğine dikkat çekti. Pandemi ile mücadelede şeffaflık vurgusunun da yapıldığı açıklamada, kalabalıklar oluşturabilecek gereksiz etkinliklerden kaçınılması gerektiği belirtildi.