FETÖ’nün Rusya yapılanmasını ifşa etti, FETÖ kurbanı oldu

tarafından
500
FETÖ’nün Rusya yapılanmasını ifşa etti, FETÖ kurbanı oldu

FETÖ’nün Rusya yapılanmasını ifşa ederek örgütün Rusya ayağının çökertilmesine katkı sağlayan Enes Gülerer FETÖ’ye hedef oldu, kamuoyuna FETÖ’nün gizemli kasası ve Dumankaya’nın ortağı olarak gösterildi.

Rusya’da yasayan ve Rusya’da Türk vatandaşlarına birçok alanda kılavuzluk eden Enes Gülerer bugün FETÖ’ nün hedefinde. Ulusal basında Enes Gülerer’in “FETÖ’ nün gizemli kasası” yönünde çıkan haberleri, bizzat Enes Gülerer’in kendisi su şekilde anlattı: öncelikle ben ülkesine, devletine bağlı ve yurtdışında Türk soydaşlarımızın her türlü sorunlarına el uzatan bir Türk vatandaşıyım. Rusya Cumhurbaşkanlığı Akademisi’nin Ulusal Güvenlik fakültesinde akademik çalışmalar yürütmekteyim. Başımdan geçen bu olayda hakkımda medyada yazılıp-çizilen bu tür haberlerde şahsımın tutuklanarak cezaevine sevk edildiği ve Dumankaya şirketinin %50 ortağı olduğum yönünde birçok iddia yer alarak şahsım tuzağa çekilmiş ve kamuoyunda FETÖ’nün “itirafçısı” olarak gösterilmiştim. Öncelikle bilinmelidir ki; ben yurtdışında ikamet ettiğim halde, Türkiye’ye sık sık gidip gelen, çalışmalarımı yürüten biriyim. dedi.

FETÖ’cü olmadığınızı kanıtlamak için oldukça çabalamak durumundasınız, diyerek sözlerine devam eden Enes Gülerer, kendisinin maruz kaldığı bu durumu, ona yapılan bir tuzak olarak değerlendirdi. Bu tuzağın ise ülkemizde hala “FETÖ” kelimesinden rant sağlandığının bir göstergesi olduğunu savundu.

Dumankaya’ya Ortak iddiası

Ulusal basında çıkan ve hızla yayılan haberlere göre Enes Gülerer’in Dumankaya şirketinin %50 ortağı olduğu gibi bir iddia yer aldı. Bu duruma ise Enes Gülerer: “benim Dumankaya şirketinin %50 ortağı olduğum gibi bir düzmece yalan ortaya atılmış̧, ayrıca uydurma bir de MASAK raporu düzenlenmiş. Bu hususu Dumankaya yetkilileri de sosyal medya hesaplarında açıklama yaparak zaten ret etmişlerdi. Yine de açıklık getirmek gerekirse, zamanında kendilerinden 1+1 daire satın almıştım, fakat daireyi teslim alamadan Dumankaya’nın TMSF’ye devredilmesiyle inşaat yarım kaldı. Ben de dairemi teslim alamadığım gibi; mağdur kaldım. Hem 700 milyon liralık değer biçilen bir şirkete 215 bin lira gibi cüzi bir rakamla nasıl %50 ortak olunurmuş̧? Türk Ticari Sicil Gazetesine bakıldığında böyle bir şirketin ortağı olmadığım kolaylıkla görülecektir.” dedi.

FETÖ’nün Rusya İmamı’nı Tanıyor iddiası!

Enes Gülerer’in “FETÖ ’nün Rusya Kasası” olduğu ve Rusya’daki FETÖcülerle bağlantılı olduğu yönünde hızla medyada yayılan haberlerde, Enes Gülerer’in bugünün Rusya imamı olarak bilinen Dış Politika uzmanı Kerim Has ile ilişkili olduğu iddia edilmişti.

Bu iddialara da kayıtsız kalmayan Enes Gülerer kendisinin Uluslararası Güvenlik alanında Rusya’da araştırmalar yapan ve çalışan biri olmasının altını çizerek, örgüt mensuplarının kim olduklarını, yasam alanlarını, sosyal faaliyet alanlarıyla ilgili olmanın gayet normal bir davranış olduğunu söyleyerek, nitekim örgütün Rusya yapılanmasına darbe vurulmasında bu bilgilerin ortak mücadelede fayda sağladığını belirtti. Ayrıca bu örgütün cemaat olduğu dönemlerde FETÖ ’nün kendisini mercek altına aldığını ve o kısa sürede Rusya’daki bazı örgüt üyelerini bizzat gördüğünü, kendileriyle örgütsel faaliyette bulunup bulunmadığı sorusuna ise “ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde, biz her türlü fedakarlığa hazırız. Bilindiği gibi gençliğin temel vazifesi Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Siz bana bu insanları tanıdınız, gördünüz diye vatan haini misiniz diye sormaktasınız. Örgütsel faaliyetten kastınız bu olsa gerek. Söyleyeyim; biz Malatyalıyız, bizden terörist çıkmaz. Aksine memleketimiz tarih boyunca iki tane Cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Elmayla armudu kıyaslamayın” diye yanıt verdi.

siirt mutlu son
elazığ bayan