Eski Başkanlardan Merhum Hamza Yanılmaz Kabri Başında Anıldı

tarafından
348
Eski Başkanlardan Merhum Hamza Yanılmaz Kabri Başında Anıldı
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

22 Mart 2018 Perşembe 16:45

Elazığ Belediyesi ve Elazığ Akıncılar Derneği tarafından düzenlenen anma törenine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ağabeyi Muzaffer Yanılmaz, Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Palu-Der Başkanı Fadıl Ülgen, Belediye Başkan Yardımcıları birim müdürleri ve sevenleri katıldı.

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, edilen dualarla devam etti.

Törende konuşan Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, her yıl düzenledikleri anma programı kapsamında Kültür Park Camii’nde akşam namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutulacağını söyledi.

Merhum Hamza Yanılmaz’ın çocukluğundan itibaren Elazığ’daki sosyal aktivitelerin, etkinliklerin içinde bulunduğunu ve bu şehre çok büyük hizmetler yaptığını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz: “Hem bir siyasi hem bir antrenör, teknokrat olarak hizmet etmiş olan bir kardeşimiz. Belediye Başkanlığı döneminde 10 yıllık süre içinde o dönemin zor şartları altında çok değerli hizmetlere imza attı. 1994 yılında İstanbul’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dünyaya bir belediyecilik örneği gösterirken, Hamza Yanılmaz’da Elâzığ’da o belediyecilik örneğini bölgede görülmesine vesile oldu. Güzel hizmetler yaptı, güzel hizmetlere imza attı. Belediyecilik noktasında yeni bir dönemin başlamasına vesile oldu. Yine milletvekilliği döneminde çok güzel hizmetlerle şehrimize birçok yatırımın gelmesine vesile olduğu birçok yatırımı kazandırdı. Hepimiz doğduysak, öleceğiz. Bunun inancı içindeyiz. Ölüm Rabbimizin tayin ve takdir ettiği saatte gelen bir olaydır. Ne doğuş tarihimize biz karar verebiliyoruz ne de ölüm tarihimize biz karar verebiliyoruz. Önemli olan öldükten sonra arkamızda bıraktığımız eserlerdir. Merhum Hamza Yanılmaz kardeşimiz vefat etti ancak arkasında çok güzel eserler, intibalar bıraktı. Rabbim hepimize böyle güzel intibalar bırakarak ölmeyi nasip etsin inşallah. Mekânı cennet olsun, cennetteki makamını ali etsin, yüce etsin inşallah. Rabbim rahmet etsin. Ben anma programına katılan herkese de teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

elazığ haber

elazığ bayan