Erzurum’da Kiralık Daire Arayanlara Öneriler

tarafından
313
Erzurum’da Kiralık Daire Arayanlara Öneriler
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

 

09 Nisan 2018 Pazartesi 12:17

 

770 bine yaklaşan nüfusuyla Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden olan Erzurum, son yıllarda yükselen gelişmişlik düzeyi ile dikkat çekiyor. Sanayisi ile birlikte yaşam düzeyinin gelişmesiyle birlikte Erzurum emlak piyasası da hareketlilik kaydediliyor.
Erzurum Kiralık Daire ve Fiyat Seçenekleri
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Erzurum kiralık ev fiyatları 100 metrekare özelinde ortalama 560 TL olarak karşımıza çıkıyor.
Erzurum Yatırımcılara Neler Vadediyor?
Zingat Bölge Raporu verilerine göre satın alınan bir daire kiraya verildiğinde miktarın geri dönüş süresi 18 yıl. Bölgede 100 metrekarelik daireler ortalama 560 TL’ye kiracı bulabiliyor. Erzurum kiralık daire fiyatlarını evin yapım yılı, konumu ve malzemesi etkilerken; fiyatlar 420 TL’den başlıyor 700 TL’ye kadar uzanıyor. Bölgede sıfır dairelerin kira fiyatlarında belirgin olarak farklılıklar bulunuyor. Erzurum kiralık evler, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi seçenekleri ile tüm ailelerin ihtiyaçlarına karşılık verebiliyor. Erzurum’un Yakutiye ilçesinde pek çok donatıya sahip güvenlikli siteler, yaşam kalitesini yükseltmesi açısından öne çıkıyor. Yakutiye’deki lüks daireler bölgedeki kiralık daire fiyat ortalamasını haliyle yükseltiyor. Erzurum kiralık daire seçeneklerinde rotanızı Yakutiye’ye çevirdiğinizde bütçenizden aylık ortlama 583 TL ayırmanız gerekiyor. Bölgede kiralık daire fiyatları minimum 437 TL’den başlıyor ve
729 TL’ye kadar uzanıyor. Yakutiye’deki ultra lüks ev seçenekleri yatırımcılara iyi bir yatırım olanağı sağlarken; kiracılar içinse konforlu bir yaşamın kapılarını aralayabilir.
Erzurum’da Sosyal İmkanlar Nasıl?

Erzurum şehir merkezinde ulaşım otobüs, minibüs ve ticari taksilerle sağlanmakta. Gelişmişlik düzeyi son yıllarda artan Erzurum’da bir havalimanı da mevcut. Demiryolu bakımından ülkenin önemli demiryolu ağlarına sahiptir. Aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklerin yapılabileceği alanlar ve müzeler de şehrin sosyal ve kültürel yapısını olumlu yönde etkiliyor. Çeşitli sinema ve tiyatro merkezlerinin olması da, şehirde iyi vakit geçirilmesini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda gezilebilecek tarihi ve kültürel alanlar açısından da zengin olan Erzurum; Doğu Anadolu Bölgesi’nde kültürel çeşitlilik sunan kentlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
Gelişme potansiyelinin olduğu şehirde, yeni inşaat projeleri önemli yatırımları da beraberinde bölgeye taşıyor. Son verilere göre Erzurum’un nüfusu 762 bin 21. Ülkenin en eski üniversitelerinden biri olan Atatürk Üniversitesi, bölgenin nüfusunu ve kira fiyatlarını etkileyen başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. İle hareketlilik katan Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik üniversitesi civarında bulunan daireler öğrencilerin de ilgi alanında.

Palandöken Erzurum’un kayak imkanları ile bilinen bir ilçesi. Özellikle doğası ve yepyeni konutlarıyla dikkat çeken ilçede kiralık daire seçenekleri de geniş. Zingat.com Bölge raporuna göre Palandöken satılık daire seçeneklerinde de fiyatlar, Erzurum ilinin üzerinde seyrediyor. Burada 100 metrekarelik bir daire için bütçenizden ortalama 557 TL ayırmalısınız. Bölgede kiralık evler fiyat bazında, minimum 418 TL ile maksimum 696 TL arasında değişiyor.
Tüm Erzurum kiralık daireler için tıklayın

elazığ bayan