Elazığ’da 36 Evi Soyan Hırsızlık Şebekesi Çökertildi

tarafından
160
Elazığ’da 36 Evi Soyan Hırsızlık Şebekesi Çökertildi
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

05 Nisan 2018 Perşembe 14:54

Edinilen bilgiye göre,  Ocak-Şubat ve Mart aylarında merkezde bulunan binaların birinci  katlarındaki dairelerde hırsızlık olaylarında artış gözlemlendi. Bunun üzerine  çalışma  başlatan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık olaylarının yaşı küçük şahıslar tarafından gerçekleştirildiğini ve çalınan malzemelerin ise yaşı büyük şahıslar tarafından elden çıkarıldığı anladı. Çalışmasını derinleştiren ekipler, telefon dinleme ve teknik takip  çalışmasının ardından Elazığ ve Bingöl’de  belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda  4 yaşı büyük   ve 2 yaşı küçük şüpheli olmak üzere 6 şüpheli yakalayarak gözaltına alındı. 

Yaşı küçük şüpheliler  adli kontrol tedbiri uygulanarak çocuk esirgeme yurduna teslim edilirken, yaşı büyük şahıslardan bir tanesi ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Geriye kalan 3 şüpheli ise bugün adliyeye sevk edildi. 
Şüphelilerin 36 ayrı İkametten Hırsızlık Olaylarının failleri olduğu tespit edilirken, evlerinde yapılan aramalarda elde edilen malzemelerin bir kısmının 14 ayrı ikametten çalınan ürünler oldukları tespit edildi.

Son Güncelleme: 05.04.2018 15:05

elazığ bayan