Elazığ satılık konut fiyatları Nisan ayında ne kadar arttı?

tarafından
319
Elazığ satılık konut fiyatları Nisan ayında ne kadar arttı?

Uluslararası emlak arama motoru Flatfy.com, gayrimenkulde kârlı illerden biri olan Elazığ satılık ve kiralık konut fiyatlarını da içeren “Türkiye’deki Emlak Piyasasına Genel Bakış Nisan 2019” raporunu açıkladı.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’da emlak arama motoru olarak hizmet veren Flatfy, Elazığ satılık ve kiralık konut fiyatlarını açıkladığı Nisan 2019 konut raporunu açıkladı. Peki, Elazığ’da satılık konut fiyatları ne kadar arttı? Bölgede hangi bölgelerde kiralık daire fiyatları dikkat çekti? Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler Elazığ’ın hangi ilçelerini tercih etmeli? İşte Elazığ gayrimenkul raporu…

Gayrimenkul sektöründe güvenilir bir platform hâline gelen Flatfy.com, en çok tercih edilen emlak portallarından derlediği binlerce ilanı tek bir platformda toplayarak, Elazığ kiralık ve Elazığ satılık daire ilanlarını hızlı bir şekilde listeliyor. Emlak sektörüne yönelik verileri de ortaya koyan Flatfy, “Türkiye’deki Emlak Piyasasına Genel Bakış Nisan 2019” raporuyla satılık ve kiralık konut ortalama fiyatlarını açıklandı. Raporda, Türkiye’nin konutta en çok dikkat çeken ilçelerinden Elazığ satılık ve kiralık konut ortalama fiyatları da yer aldı.

Gayrimenkul yatırımı yapılacak Elazığ ilçeleri

Türkiye’nin en büyük yapay gölü olan Keban Barajı’nın konumlandığı Elazığ, satılık ve kiralık konut fiyatlarındaki artışla dikkat çekiyor. Maden ve Ağın da dahil olmak üzere toplamda 11 ilçenin bulunduğu Elazığ’daki büyük ulaşım projeleri ve kentsel dönüşüm projeleri konut fiyatlarının artışında etkili oldu. Elazığ satılık daire ortalama fiyatları; 1+1 daire 99 bin 450 bin TL, 2+1 daire 130 bin TL, 3+1 daire 210 bin TL ve 4+1 daire 330 bin TL şeklinde gerçekleşti.

Elazığ satılık daire raporunda bölgede bulunan iki ilçede yükselen konut fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Elazığ’ın konut değeri yükselen ilçelerinden Maden ve Ağın’da da konut fiyatları gözler görülür bir şekilde arttı. TOKİ konut projeleri, ulaşım ve sosyal alanların inşası konusunda son yıllarda dikkat çeken bir gelişme yaşayan Maden bölgesindeki bu gelişmeler, konut fiyatlarına da yansıdı.

Elazığ’ın konutta en değerli ilçelerinden biri olan Maden satılık daire ortalama fiyatları; 1+1 daire 485 bin TL, 2+1 daire 682 bin 500 TL, 3+1 daire 1 milyon 097 bin 013 TL ve 4+1 daire 1 milyon 730 bin TL oldu. Ağın ilçesinde ise satılık konut ortalama fiyatları şu şekilde gerçekleşti; 1+1 daire 142 bin 750 TL, 2+1 daire 208 bin TL, 3+1 daire 267 bin 500 TL ve 4+1 daire 437 bin 500 TL.

Elazığ kiralık daire fiyatları neden arttı?

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversitesi’ni bünyesinden bulunduran Elazığ’da kiralık konut fiyatları da artış gösterdi. Elazığ’da her yıl artış gösteren öğrenci sayısı kiralık daire talebini de arttırdı. Uluslararası emlak arama motoru Flatfy.com Nisan 2019 verilerine göre Elazığ satılık daire ortalama fiyatları şu şekilde; 1+1 daire 2350, 2+1 daire 700, 3+1 daire 900 ve 4+1 daire 1100. Elazığ’ın gayrimenkulde en değerli ilçelerinden biri olan Maden’de ise satılık konut fiyatları şu şekilde gerçekleşti; 1+1 daire 2350 TL, 2+1 daire 2300 TL, 3+1 daire 3500 TL ve 4+1 daire 4000 TL.

Emlak arama motoru Flatfy.com ile binlerce Elazığ satılık daire ve Elazığ kiralık daire ilanına ulaşabilir ve bütçenize en uygun evi kolayca bulabilirsiniz.

Flatfy.com Hakkında

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan da dâhil olmak üzere dünyada 30 farklı ülkede hizmet veren Flatfy, tüm kiralık ve satılık gayrimenkul ilanlarını tek bir platformdan sunan bir emlak arama motorudur. Uluslararası emlak arama motoru Flatfy.com, gayrimenkul aramayı hızlı ve kolay bir hâle getirerek, Türkiye’de bulunan tüm emlak portallarından sağladığı binlerce ilanı analiz ediyor, kategorilere ayırıyor ve gruplandırarak en uygun emlak ilanlarını listeliyor.

Emlak arama portalı Flatfy, kullandığın algoritmalarla Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere; il ve ilçe bazında kiralık ve satılık konut fiyatları, konut metrekare ortalama fiyatları ve daha birçok veriyi sunarak, gayrimenkul yatırımcılarının doğru zamanda ve yerde yatırım yapmalarını sağlıyor.

elazığ bayan