Elazığ İHH Yetim Birimi Palu’da Yetim Çocuklar İçin Etkinlik Düzenledi

tarafından
173
Elazığ İHH Yetim Birimi Palu’da Yetim Çocuklar İçin Etkinlik Düzenledi

Palu Kaymakamlığının ve Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğıtım Gönülleri Derneğinin yürüttüğü “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesi kapsamında Palu’nun bu haftaki misafirleri İHH Yetim Birimine mensup yetim çocuklar ve aileleri oldu.

Keyifli bir tren yolculuğu ile Palu’ya ulaşan yetim çocuklar ve aileleri ikramların ardından gönüllerince eğlenip oyunlar oynadılar, düzenlenen uçurtma şenliğinde keyifli anlar yaşadılar. Palu’nun binlerce yıllık tarihi ve turistik yerlerini de gezen çocuklar ve ailelerine tarihi yerler hakkında bilgiler verildi.Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk, İHH Yetim Birimi tarafından düzenlenen bir programla 185 yetim çocuğu ve ailelerini Palu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç ise yetim çocukları Palu’da ağırlayan Palu Kaymakamı ve Palu Tanıtma Kalkınma Eğitim Gönüllüleri Derneğine teşekkür etti.İHH Gönüllüsü Avukat Murat Erdoğan da gerçekleştirilen gezide yetim çocukların devletin güler yüzünü yakında gördüklerini ve medeniyetler beşiği Palu’yu tanıdıklarını söyledi.

Palu Tanıtma Kalkınma Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan da Palu kaymakamlığı ile birlikte istişareler neticesinde Gençlik ve spor Bakanlığımızın koordinesinde düzenlemiş olduğumuz “Bilinçli gençler mutlu yarınlar” projesinin yedinci aktivitesindeyiz. Yetim çocuklarımızın uçurtma şenliğimize katıldığı için çok mutlu ve sevinçliyiz.Ak Parti Palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım da “Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesinin temel amacının Palu’nun tanıtımına katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

elazığ bayan