Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç’in 10 Nisan Polis Günü Mesajı

tarafından
189
Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç’in 10 Nisan Polis Günü  Mesajı

Kenç Mesajında şunlara değindi. ”Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etmek amacıyla 173 yıl önce kurulan Polis Teşkilatımız kuruluş amacına uygun olarak Anayasa ve yasaların belirlediği sınırlar içerisinde büyük fedakarlıklarla görevini yerine getirmektedir.

Can ve mal güvenliğimizi emanet ettiğimiz polis teşkilatımız, önleyici kolluk olarak suç işlenmesinin önlenmesi görevi yanında, işlenmiş suçların takibi, faillerinin ortaya çıkarılıp yakalanması, suç delillerinin titizlikle toplanıp koruma altına alınması ve bu şekilde adil yargılamanın temini yönünden de adli kolluk sıfatıyla Cumhuriyet Savcılarımızın emrinde görev ifa etmektedirler. Her ne kadar toplum hayatının her aşamasında Emniyet Teşkilatımız için geniş bir sorumluluk alanı belirlenmiş ve tüm alanlarda görevlerini yerine getiriyor olmalarına rağmen bugün belki de yaşanan güncel olaylarla güvenlik ve terörle mücadelenin çok daha önem arz ettiğini görmekteyiz.

Ülkemizin her yanında vatanın bölünmez bütünlüğü, çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ülkeye uyanabilmesi için canlarını ortaya koyarak görev yapmakta ve maalesef bu uğurda bir kısım Emniyet personelimiz makamların en yücesi olan Şehadet mertebesine ulaşmakta ve arkasında gözü yaşlı evlatlar, eşler bırakmaktadır. Geride kalanlar bu milletin emanetidir ve bu millet şehidinin emanetine mutlaka sahip çıkacaktır ama onların bize asıl bıraktıkları hür, özgür, birlik ve huzur içerisinde bir vatan olacaktır ki bu milletin asıl sahip çıkacağı şey de bu olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığ Emniyet Müdürlüğü olmak üzere tüm polis teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar, yaşamlarında sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Şehit polislerimize Allahtan rahmet dilerken gazi polislerimizi şükran ve minnetle anıyor, asayiş ve güvenliğin üst düzeyde sağlandığı illerden birisi olan ilimizin bu duruma gelmesinde gösterdikleri üstün gayretlerinden dolayı Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarını ayrıca tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.”

elazığ bayan