Elazığ AFAD’a Bronz Madalya

tarafından
121
Elazığ AFAD’a Bronz Madalya

19 Nisan 2018 Perşembe 16:30

TSK’nın ÖSO ile birlikte Afrin’de gerçekleştirdiği başarılı operasyona manevi destek amaçlı Elazığ AFAD personeli, TSK Güçlendirme Vakfına bağış yaptı. Bağışın ardından vakıf tarafından AFAD’a, destekleri nedeniyle “Bronz Madalya Beratı” verildi.

Düzenledikleri kampanyaya tüm personelin katıldığını belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı,” Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve ülkemiz maddiyata ihtiyacı olmayacak kadar büyük bir devlettir. Amacımız manevi olarak yanlarında yer aldığımız göstermektir. Göndermiş olduğumuz yardım ise yerli ve milli silahların üretimine destek vermek amaçlı sadece karınca misali yanlarında olduğumuzu göstermek içindi. Sınırda ve sınır ötesinde bulunan ve devleti için canları ortaya koyan Mehmetçik kardeşlerimizin oradan Türkiye’ye baktıkları vakit kendilerinin çok önemli olduklarını göstermek ve 80 milyon insanın yanlarından olduğunu Mehmetçiklerimize göstermek amacındayız. Erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle 80 milyonluk dünyanın en büyük ordusuyuz, kahraman ordumuz havada, karada muzaffer olsun. Güvenlik güçlerimizin bölgeye yaptığı operasyonlar komşularımıza ve bölgeye sulh ve sükun, huzur ve barış gelmesine öncülük etsin”dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme vakfı tarafından kurum çalışanları adına Bronz Madalya Beratı gönderildiğini ifade eden Pıhtılı, beraatın verilmesinin AFAD ekibi olarak kendilerini onurlandırdığını söyledi.

Siyaset

İBB’den aşamalı açılma önerisi

İBB’den aşamalı açılma önerisi

Covid-19 pandemisi sebebiyle 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma yaşayan Türkiye için, İBB Bilimsel Danışma Kurulu’ndan “aşamalı açılma” önerisi geldi. Kurul, toplumdaki faaliyetlerin normale dönüşü “aşamalı ve belirli bir plan dahilinde” olması gerektiğine dikkat çekti. Pandemi ile mücadelede şeffaflık vurgusunun da yapıldığı açıklamada, kalabalıklar oluşturabilecek gereksiz etkinliklerden kaçınılması gerektiği belirtildi.