Doğukent’teki Park Yıkılacak mı, Başkan Yanılmaz Açıkladı !

tarafından
296
Doğukent’teki Park Yıkılacak mı, Başkan Yanılmaz Açıkladı !

. Yaşanan sürecin tam anlamıyla bir bilgi kirliliğine dayandığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bu park yerinde duracak. Bu parkta çocuklarımız oynayacak, büyüklerimiz yürüyüş yapacak. Biz Doğukent’te yapmış olduğumuz toplantıda neyi konuştuysak, neyin sözünü verdiysek, hemşerilerimiz bilsin ki biz o sözün arkasındayız. Hiçbir bilgi kirliliğine, dedikoduya vatandaşlarımız inanmasınlar. Biz ne dediysek onu yaparız. Bu açıklamayı bilgi kirliliği ortadan kalksın diye yapıyorum” dedi. Başkan Yanılmaz, mevcut haliyle 3700 metre büyüklüğünde olan bu parkın çevre düzenleme çalışmalarıyla 6000 metrekareye çıkarılacağını da kaydetti.

DOĞUKENT MAHALLESİ BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Doğukent Mahallesi’ne 54 dönümlük bir alan üzerinde bünyesinde olimpik yüzme havuzu, Aquapark, ve bir akvaryumun yer alacağı bir park kazandıracaklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Özellikle akvaryum bölgemizin en önemli tesislerinden biri olacaktır. Bu noktada Milletvekilimiz Ejder Açıkkapı ile çalışmalarımız devam ediyor. 54 dönümlük alanın etrafına koşu alanı yapacağız. Bu parkımız Doğukent’i cazibe merkezi haline getirecektir.” dedi.

DOĞUKENT MAHALLE MUHTARI COŞKUN’DAN TEŞEKKÜR

Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun ise yaşanan bilgi kirliliğine atıfta bulunarak, “Geçtiğimiz cuma günü burada bir çalışma başlatılmıştı. Başkanımızın da ifade ettiği gibi bilgi kirliliği oluştu. Parkımız yıkılıp, ticari alana dönüşecekmiş gibi bir bilgi kirliliği oluştu. Sağ olsun Başkanımız ilgili davrandı, şu anda mahallemizde ve o parkımızdayız. 3700 metrekarelik bir alana sahip olan parkımız, Başkanımızın da dile getirdiği gibi Doğukentimize yakışacak bir şekilde yeniden düzenlenerek, hizmete sunacaklardır. Bilgi kirliliği bizi çok zor duruma düşürdü. Sağ olsun Başkanımız gerekli açıklamaları yaptı.” dedi.

Doğukent Mahalle sakinlerinden Gazeteci İrfan Arslan da Elâzığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın görev süresince özellikle dikkat ettiği noktalardan birisinin Elazığ’ın yaşanabilir iller sıralamasında daha üst sıraya gelmesi ve sosyal alanların daha fazla artırılarak insanlarımıza hizmet vermesi olduğunu ifade ederek, “Mahallemizde bulunan yeşil alanımızın alınmasına tepki vermiştim. Ancak bu durum bazı yanlış anlaşılmalardan kaynaklanmıştır. Sayın Başkanımız, Doğukent mahallemizin elindeki sosyal tesislerin, yeşil alanların, parkların alınmayacağını, tam tersine genişletileceğini söyledi. Ben bir Doğukentli olarak Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

MOLLA BAHRİ BULVARI ÜÇ ŞERİT

Doğukent Mahallesi Seyda Molla Bahri Bulvarı üzerinde devam eden yol genişletme çalışmalarını da yerinde inceleyerek, 2017 yılında gerçekleştirilen çalışmalarla elektrik tesisatının yer altına alındığını ve görsel kirliliğin giderildiğini ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Seyda Molla Bahri Bulvarı’nın tam ortasında bulunan kanalın üzerini kapatarak, 3 şeride çıkarıyoruz. Mustafa Temizer Parkı’ndan bu tarafa yol üç şeride çıkarıldı. Şimdi de Doğukent Kavşağına kadar olan kısmı üç şeride çıkarmış olacağız. Çalışmalarımızı 23 Nisan’a kadar tamamlayacağız.”

elazığ haber

elazığ bayan