Doğanşehir’de Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

tarafından
364
Doğanşehir’de Kütüphanesiz Okul Kalmayacak

‘Koridor Kütüphaneleri İle Artık Heryerde Okuyoruz’ projesi kapsamında Doğanşehir’de kütüphanesiz okul kalmayacak.

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Doğanşehir Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından kütüphanesi olmayan okullar için ‘Koridor Kütüphaneleri İle Artık Heryerde Okuyoruz’ projesi başlatılmıştı.
1xbetgirisyeri.com
Kampanya ilk meyvelerini vermeye başladı. Kampanya kapsamında toplanan kitaplar  fiziken yetersiz olan ve kütüphanesi olmayan okullara düzenlenen törene Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptırdığı ‘koridor kütüphanelerine’ bağışlandı.

Doğanşehir Kaymakamı Murtaza Ersöz, İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Doğanşehir Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Başaran, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende kitaplar Atatürk Ortaokulu ve Doğanşehir İmam Hatip Ortaokulu’na bağışlandı.

Küphanesi olmayan ve fiziken yetersiz olan  okullarında ‘koridor kütüphane’ projesiyle Doğanşehir’de kütüphanesi olmayan okulun kalmayacağının  altını çizen Kaymakam Murtaza Ersöz törende yaptığı konuşmada;  “Milli Eğitim Müdürümüzün önderliğinde başlatılan anlamlı proje.  Kitapların okunması için odada olması gerekmiyor. Koridorların raf yapılmak suretiyle kütüphane olabileceğini düşündük. Doğanşehir Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz 4bine yakın kitap topladılar ve proje kapsamında toplanan kitaplar bugün kütüphanelerimizle buluşuyor. Öğrencilerimiz bu kitaplara her zaman ulaşabilecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

elazığ bayan