Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı Yayında Açıkladı, İşte Yeni Askerlik Sistemi

tarafından
357
Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı Yayında Açıkladı, İşte Yeni Askerlik Sistemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni askerlik sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CNNTÜRK Televizyonunda canlı yayın konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan soruları yanıtladı. Erdoğan’a çok sayıda soru yönelten sonucular yeni askerlik sistemine ilişkin çalışma ve düzenlemelerin ne zaman yapılacağını sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni askerlik sistemi sürecinin Meclis Başkanlığı seçiminden sonra yaşanacağına dikkat çekti.

Meclis Başkanlığı Seçimi Ne Zaman Yapılacak?

Yeni askerlik sisteminin Meclis Başkanlığı seçimi ile ilintili olduğuna dikkat çeken Erdoğan; “yarın Meclis Başkanlığı seçimi var. Büyük ihtimalle saat 17.00 gibi biter düşünüyoruz,  Sayın Bahçeli bu noktada açıklamasını yaptılar sağolsunlar, çalışmalarımızı yaptık bizde arkadaşlarımızla. Milletvekillerimizin mecliste eksiksiz katılımını istiyoruz ve bir an önce seçimi bitip yeni meclis başkanımız görevine başlasın istiyoruz” dedi.

Meclis Başkanlığı seçimine açıklık getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni askerlik yasasına ilişkin bilgileri de canlı yayında paylaştı. Yeni askerlik yasasının ne zaman meclise geleceği yönündeki soruya yanıt veren sürecin meclis başkanlığı seçiminden sonra gündeme geleceğini belirterek yakın zamanda çıkacağını söyledi.

Meclis Başkanlığı seçiminden sonra diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarih vermedi ancak; ” Yakın yakın, tarih vermeyeyim, şimdi Milli Savunma Bakanımız da yurt dışında. Ancak süreç yakındır ” diyerek yeni askerlik sisteminin kısa süre içinde hayata geçirileceğine işaret etti.

elazığ bayan