Çin falı nedir nasıl bakılır?

tarafından
492
Çin falı nedir nasıl bakılır?

En eski dönemlerden itibaren günümüze kadar gelen Çin falı için doğum tarihi baz alınmaktadır. Pek çok gizli kalmış bilginin gün yüzüne çıkmasını sağlayan bu yöntemlere özgün olarak takvim ve fal şekillerinden faydalanılmaktadır.

Son dönemlerin en çok ilgi gören fal türleri arasında Çin falı yer almaktadır. Çin falı denildiği zaman akıllara 12 hayvanlı semboller gelmelidir. Yıllık olarak belirlenen bu hayvan sembolleri ile ilgili tüm merak ettiğiniz soruların yanıtını alabilirsiniz. En eski dönemlerden itibaren günümüze kadar gelen Çin falı için doğum tarihi baz alınmaktadır. Pek çok gizli kalmış bilginin gün yüzüne çıkmasını sağlayan bu yöntemlere özgün olarak takvim ve fal şekillerinden faydalanılmaktadır. Buna göre her yıl 4 Şubat’tan itibaren Çin falı için yıl dönümü başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Budizmin yaratıcısı olarak bilinen Gotama Buda’nın davetini geri çevirmeyen hayvanları temsil ettiğine inanılan bu takvime göre yorumlamalar gerçekleştirilmektedir. Birbirinden farklı hayvanları görebileceğiniz bu burç takviminin hesaplanması için doğum tarihini girmeniz gerekmektedir.

Batıda geçerli olan astrolojide Güneş’in etkisi altında olduğuna inanılırken, Çin falı için bu durum değişkenlik göstermektedir. Solar değil, Lunar (ay) etkisi altında olduğu bilinmektedir. Güzel başlangıçları yapabilmek için sizler de doğduğunuz yıla ve aya göre belirlenecek olan Çin burçlarınıza göz atabilir ve ne şekilde yorumlanacağını dikkatle inceleyebilirsiniz.

Burç takviminizde doğum yılınızın ve ayınızın karşılığı olan hayvanların iyi özelliklerini taşıdığınıza inanılacaktır. Hangi hayvanın özelliklerini taşıdığınızı merak ediyorsanız, listeden inceleyerek tarih aralıklarına ve anlamlarına göre incelemelerinizi yapabilirsiniz.

24 Ocak 1936 tarihinden itibaren günümüze kadar olan tarihi kapsayacak şekilde hangi Çin burcuna sahip olduğunuzu hesaplayabilirsiniz.

Çin Burçlarının Özellikleri Nedir

Çin Astrolojisi alanını incelediğinizde karşınıza sınırsız bilgiler çıkacaktır. Burç takvimlerini ve özelliklerini inceleyerek kişiliğe dair bazı fikirlere erişebilirsiniz. Bunlar arasında yer alan bazı semboller ve analizler şu şekildedir:

l Fare

İş yaşantısında başarılı adımlarıyla ön plana çıkmayı başarmış olan kişilerdir. Hırslı hareketleriyle ön plana çıkarken, adımlarını mantıklı ve akılcı bir çerçevede atmaktadırlar. Ancak davranışlarında bencil oldukları gözden kaçmamaktadır. Maddiyatçı olmalarından dolayı güven duyulmayan kişiler olduklarını söylemek mümkündür.

l Öküz

Sabırlı davranışlarının neticesinde başarıyı kaçınılmaz hale getiren kişilerdir. Bu kişilere olan güveniniz asla boşa gitmeyecektir. Herkese karşı oldukça kibar davranan kişileri temsil etmektedir. Sorumluluk almaktan geri durmayan bu kişilere tüm varlığınızı gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Doğruluktan vazgeçmeyen bu kişilerin sizlere zarar vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

l Kaplan

Hiç beklemediğiniz bir anda gerçekleştirecekleri hamleler neticesinde ne kadar kararlı olduklarını ve istikrarlı adımları attıklarını görebileceğiniz kişilerdir. Becerilerini, yetkinlik alanlarını ve potansiyellerini en iyi şekilde kullanarak üstün hale gelmeyi seven bir burçtur. Oldukça dayanıklı yapıları ile dikkat çekmektedirler. Aldıkları kararlarda iradeli davranmaları sayesinde ön plana çıkarlar.

l Tavşan

Arkadaşlık kurmayı en çok seven burçlar olduğu söylenmektedir. Cömert davranmaları sayesinde hiçbir masrafı yapmaktan kaçınmazlar. Değer verdikleri kişileri memnun etmek ve sevindirmek için her türlü fedakarlığı gerçekleştirmektedirler. Bulundukları ortamın en ilgi çekici kişileri haline gelmek onlar için büyük bir sevinçtir. Etrafında bulunan kişilerin davranışlarını onaylamalarını isterler. Dış görünüme önem veren ve adım attıkları her işi tutkulu yapan kişiler olarak sembolize edilmektedir.

l Ejderha

Kendine karşı güvenleri olan kişilerdir. Özgüvenlerinin yüksek olması sayesinde başarıları elde etmektedirler. Enerjik yapıları ile etrafındaki olumsuz düşünen kişilerin ruh halini iyileştirdikleri bilinmektedir. Meraklı yapıları sayesinde her bilgiyi elde etmek isterler. Liderlik etmekten hoşlanan ve her ortamda gözde olmayı seven kişiler olarak aktarılmaktadır.

l Yılan

Başkalarının kontrolü altında olmaktan çekinmezler. Yöneten değil, yönetilen yapıları bulunmaktadır. Son derece muhafazakar adımları atarak ilgi çekmektedirler. İş yaşamlarında ise tam tersine hareket etmektedirler. Yönetici konumlarında yer almaları halinde kurallarının dışına çıkılması hoşlarına gitmeyecektir.

l At

Yapılarının güçlü olması sayesinde güven vermektedirler. Özgürlükçü adımları atan ve güven duyulan kişiler olarak bilinmektedir. Sözlerine ve sorumluluklarına sadık olmaları sayesinde genellikle aranan insanlar arasında yer almaktadırlar. Yöneticilik vasıflarını en iyi şekilde yerine getirdiklerine şahit olunmaktadır.

l Keçi

Gerçekleştirilecek ortaklıklarda ve takım olarak hareket edileceğinde en çok aranan kişiler olarak vasıflandırılmaktadır. Sabırlı davranışları ve yapıları ile ön plana çıktıkları söylenmektedir. Titizlikle adım attıkları bilinen bu burç sahiplerinin uyumlu davranışları dikkat çekmektedir.

l Maymun

Çin Astrolojisine göre en şanslı burçlar hangisi diye soracak olursanız, yanıt kesinlikle maymunlardır. Çevrelerine karşı enerji veren yapıları bulunmaktadır. Yetenekleri ve becerileri doğuştan gelmektedir. Üretkenlikleri ile ön plana çıkan ve duygusal yaşamlarında da başarılı olan kişilerdir.

l Horoz

Hayal güçlerini en iyi şekilde kullandıkları bilinmektedir. Kendisine muhtaç olduğunu hissettikleri kişilere karşı çok yürekli davranmaktadırlar. Adeta kahramanınız olacak kişiler bu burçtandır. Sosyal yaşamlarında eğlenceli, bol aktiviteli ve üretken kişilerdir. Şarkı, müzik gibi çeşitli etkinliklerde yer almak onlar için adeta bir hobidir. Fiziksel işlevleriyle ön plana çıkan ve cesaretinden ödün vermeyen kişiler olarak bilinir.

l Köpek

Dürüst yapıları ile ilginizi çekeceklerdir. Arkadaş olmayı seven ve samimi enerjiyi alabileceğiniz kişiler olarak tanımlanmaktadırlar. Bu burçtan olan kişilere güvenmeniz halinde asla yarı yolda kalmayacağınızı bilmelisiniz.

l Domuz

Barışçıl davranmayı seven ve bu sebeple de daha çok sevilen kişiler olarak tanımlanır. Ancak sosyal yaşam içerisinde insanların ilgisini çeken ve en iyi olmaya çalışan kişilerdir.

Çin Falı İle Bebek Cinsiyeti

Çin takvimine göre anne adayının yaşına, doğduğu tarihe ve hamile kaldığı döneme bakılarak bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesine ilişkin takvimdir. Çin falı bak en çok arananlar listesinde olduğu için tavsiyemiz sizler de Çin falınıza baktırmanız.

elazığ bayan