Chandler Ceviz Fidanı Yetiştiriciliği

tarafından
551
Chandler Ceviz Fidanı Yetiştiriciliği

Hem uç hem de yan dallarında meyve veren bir tür olan chandler ceviz fidanı hastalıklara dayanıklı olan bir türdür. Halk arasında çetnır cevizi, Amerikan cevizi, bodur ceviz gibi isimlendirmeler verilmektedir.

Ülkemizde ve tüm dünyada yetiştirilen bir tür olan chandler ceviz fidanı meyve verme kapasitesi yüksek olan son derece verimli bir fidan türüdür. Chandler’ı Güneş Fidancılık’tan güvenle sipariş verebilirsiniz.

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Amerika menşeili olan chandler ceviz fidanı, ülkemizde 1200 rakıma kadar dikim alanı olan bir ağaçtır. Hemen her bölgenin iklimine uyum sağlayabilen bu ağaç türü, verimli yapısından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. İçinin beyazlık oranı ortalama %90-100 olan bu türün kabukları incedir. Aynı zamanda içi kolaylıkla çıkabildiğinden dolayı ticari değeri yüksektir. Aynı zamanda chandler ceviz fidanı 4 yıl sonra yaklaşık 20 kg’ye kadar ceviz vermektedir. Bakınız. Chandler ceviz fidanı dikimi

Hem uç hem de yan dallarında meyve veren bir tür olan chandler ceviz fidanı hastalıklara dayanıklı olan bir türdür. Halk arasında çetnır cevizi, Amerikan cevizi, bodur ceviz gibi isimlendirmeler verilmektedir. Ceviz fidanı yetiştiriciliği ülkemizde chandlerın kolay yetişip büyümesinden dolayı artmıştır.

Chandler Ceviz Fidanı Satışı

Mavi ve standart sertifikalı olarak satışa sunulan chandler; aşılı ceviz fidanı olarak ta bilinmektedir. Güneş Fidancılık ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan sayıda fidan siparişinde bulunmanız mümkündür. Dikildiği yıldan itibaren ceviz vermeye başlayan ağaç, on yıldan sonra ortalama 40-50 kg arasında ceviz verme kapasitesine sahiptir. Ortalama ömrü 150-200 arasında olan bu fidan, bakımı oldukça rahattır. Bundan dolayı herkes tarafından yetiştirilebilir. Bakımı ile ilgili detaylı bilgileri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Verimli bir fidan türü olan chandler ceviz fidanı çeşidini tarlanızda veya bahçenizde ekebilirsiniz.

Bingöl escort
elazığ bayan