Cemil Erdem, Eski Çalışanımız Hapis Cezası Almamıştır

tarafından
265
Cemil Erdem, Eski Çalışanımız Hapis Cezası Almamıştır

Erdem, Basın toplantısında bazı yayın organlarında çıkan asılsız haberlere belgelerle cevap vererek “Bazı art niyetli insanlar tarafından yapılan haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu gün açıklamayacağımız belgelerle yapılan haberlerin hepsinin asılsız olduğu görülecektir” dedi.

Esnaf Sanatkarlar Birliği toplantı salonunda gerçekleşen basın toplantısında Esnaf Sanatkarlar Birliği yönetimi ve oda başkanları yer aldı.

ERDEM: “ESKİ ÇALIŞANIMIZ HAPİS CEZASI ALMAMIŞTIR”

Esnaf Sanatkarlar Birliği ve Karma Oda hakkında bazı yayın kuruluşlarında aleyhte haberler için basın toplantısı düzenlediklerini ifade eden Birlik Başkanı Cemil Erdem; “Mayıs ayında Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birliğinin genel kurulu yapılacaktır. Daha önce bizde çalışan Ş.K. kızımızla ilgili çok şeyler yazılıp çiziliyor. Bu kızımız evleneceği için 2 ay önce işinden ayrıldı. Bu kızımız için Tunceli Mahkememizin verdiği kararı sizlerle paylaşacam,Eski Çalışanımız Ş.K’nın ilgili olarak her ne kadar yerel yasında 11 ay hapis cezası aldığı yönünde gerçeğe mugayir haber yapılmıştır. Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi’nin 29.05.2014 tarih,2014/37 Esas ve 2014/88 karar sayılı kararı ile Ş.K’nın hakkında, 06.12.2010 PKK/KCK silahlı Terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan hakkında açılmış kamu davasının neticesinde yapılan KAVUŞTURMANIN 6352 sayılı yasanın geçici 1/1-b fıkrası uyarınca ERTELENMESİNE karar verildiği 3 yıllık ile denetim uygulandığı ve bu kararın 06.06.2014 tarihinde kesinleştiği kesinleşme tarihinden itibaren 3 yıllık denetim süresinin de 06.06.2017 tarihinde dolduğu ve davanın düştüğü açıktır. Bu mahkeme kararı ile sabittir ki Ş.K’nın haberlerde belirtildiği gibi kesinlikle hapis cezası ile mahkum edilmemiştir. Yargılamanın kavuşturma evresi doldurulmuş ve akabinde düşmüştür. Eski çalışanımız Malatya’da yargılanırken hapis cezası verilmiştir. Malatya Mahkemesi temize gönderiyor. Temizde bu karar bozuluyor. Sonra karar Malatya Mahkemesine geliyor. Mahkemede davayı Tunceli’ye gönderiyor. Tunceli Mahkemesi’de biraz önce belirtiğim şekilde karar veriyor.O şahsiyetler Malatya Mahkemesinin verdiği kararı Tunceli Mahkemesinin verdiği karara ekliyorlar.Ve bu şekilde algı operasyonu yapıyorlar. Kesinlikle Tunceli Mahkemesinin verdiği karar budur. İnanmayan kişiler gitsin Tunceli Ağır Mahkemesinden alsınlar. Özür dileyerek söylüyorum bu seçim arifesinde belden aşağı vurmak için ellerinde geleni yapıyorlar. Ben bu yanlışları yapanları Allah’a teslim ediyorum Allah’a havale ediyorum. Adalet Bakanlığımızın verdiği sabıka kayıtların da iki kızımızın da sabıkası yoktur denilmektedir. Biz eleman alırken buna bakarız. Dosyalarını yapar işe alırız. Devletimiz iki çalışanımızı suçlu saymıyor da, siz mi sayacaksınız. İki kızımız şikayetler ve verilen dilekçeler neticesinde kısa süre önce göz altına alındı. Eski çalışanımız Ş.K terörle mücadele bırakıldı. Çalışanımız F.K’da mahkemeye çıkmadan serbest bırakıldı ancak adli kontrolle bırakıldı. Biz bunları delikanlıca konuşuyoruz. Çalışan kızımız F.K suçlusa Devletimiz bunun cezası versin. Bir gün dahi Devletimiz bu kızımıza ceza versin ben bunu burada bekletme şansım hayatta olamaz. Bu kızlarımızın durumunu başsavcımızla görüştüm. Bu kızımızla ilgili dava açılsa bile işten kesinlikle çıkarırım”.

“ŞEHİT YAKINIMIZI İŞTEN ÇIKARMADIK”

Cemil Erdem: “O kadar yalan haber yapıyorlar ki! Güya Şehidimiz Fethi Sekin’in yakının işten çıkarmışız. Şehit yakınımız bize İŞ-KUR üzerinden gelip çalıştı ve süresi dolunca gitti. Biz Şehit yakınımızı personelimiz olarak çalıştırmadık. Şehit yakınımız işten ayrılış tarihi 31.12.2016’dır.Şehidimiz Fethi Sekin’de 05.01.2017 tarihinde şehit olmuştur. Şehidimiz şehit olmadan şehit yakınımız İŞ-KUR çalışma süresini doldurduğu için bizde çalışma süresi bitmiştir. Bu kişiler İŞ-KUR’dan SGK’dan bu bilgilere ulaşabilirler.

“PERSONELİMİZ ESNAFIMIZIN BİLGİSİNE ULAŞAMAZ”

Erdem “Yapılan haberlerde yok esnafımızın bilgileri terör örgütlerine verilirse diyiyorlar. Yok, öyle bir şey esnafımızın bilgilerine sadece sicil müdürümüz bakabilir. Hiç bir personelimiz esnafımızın bilgilerine ulaşamaz”.

“BİZ HİÇBİR ZAMAN AYRIM YAPMADIK”

Kendisinin Sivriceli olduğunu belirten Cemil Erdem “Bizler hiçbir zaman Türk, Kürt ve Zaza olarak kimseyi ayırmadık. Bu ayrımı yapanları da kınıyorum. Beni araştırmak isteyen gitsin araştırsın. Bu ayrıma yapanlara yazık yazık yazık diyiyorum. Astsubay eşini işten çıkarmışız evet işten çıkardım çünkü bir türlü verim alamıyorduk. Habersiz işe gelmiyordu. Bunun tutanakları var elimizde. Eşi astsubay olmasına rağmen bu kişi gitti oda seçimlerinde aleyhimize çalıştı. Eşi astsubay askeri üniformasıyla gitti aleyhimize çalıştı. Biz bunlara bir şey demedik. Bunları yapan eski çalışanlarımız, basından 2-3 kişi ve bazı oda başkanlarımızdır” dedi.

elazığ bayan