Çanakkale Zaferi Tüm Ülkede Anılıyor

tarafından
319
Çanakkale Zaferi Tüm Ülkede Anılıyor

Çanakkale Zaferi olalı kaç yıl oldu? Milli zaferlerden biri  olan Çanakkale Zaferinin bu yıl kaçıncı yılı? Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi, bugün tüm yurtta bu zafer heyecanla, milli birlik duyguları ile anılacak. Aziz şehitlerimiz bugün sadece olmamak kaydı ile anılmakta.. Fakat bugün onların bizlere armağan ettiği bugünde onlara şükran ve dualar borçlu olduğumuzu bir kez daha hatırlayacağız.

O zafer öyle bir zafer ki düşman askerini denize gömdü. Öyle bir zafer ki bugün burada isek, bugün bu yazıyı okuyabiliyorsak o Aziz Şehitler sayesinde burada ve bu yazıyı okuyoruz demektir. Unutmamak gereken en önemli zaferlerden biridir. Binlerce şehit vatan evladı, bugün bizlerin rahat ve huzurlu olabilmesi için çocuk, yaşlı demeden canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içmişlerdir.

İl Müdürümüz  Suat Kenç’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Suat Kenç, Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Müdürümüz Suat Kenç mesajında; ” Bir asır önce elde edilen bu kutlu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri başarabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Türk milleti Çanakkale’de, bütün yokluklara ve zorluklara karşı imkânsızı başarmış, canı ve kanı pahasına büyük bir güce ‘dur’ demiştir. Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyaya ‘Çanakkale geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiş ve kahraman Türk Milleti’nin varlığını yeniden ortaya koymuştur. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir. Çanakkale Zaferi Türk’ün gücünü dünyaya duyuran bir destandır.” dedi.

Kenç; “Bu duygularla, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: Elazığ Haberler

elazığ bayan