Biyolog Maaşları Ne Kadar? Biyologlar Ne Kadar Maaş Alır? 2018 Biyolog Maaşları Güncellendi!

tarafından
418
Biyolog Maaşları Ne Kadar? Biyologlar Ne Kadar Maaş Alır? 2018 Biyolog Maaşları Güncellendi!
Muhammet İkbal Yıldız

Muhammet İkbal Yıldız

12 Eylül 2018 Çarşamba 20:48

2018 yılı biyolog maaşları ne kadar? Sözleşmeli olarak çalışan, kamuda, moleküler biyolog, tıbbi, tagem, taşeron, belediyelerde, devllette, kriminal kadrolu biyolog maaşları ne kadar, biyologlar ne kadar maaş alıyor. Biyoloji bölümü mezunları ne kadar maaş alıyor, biyologlar nerelerde çalışarak para kazanabiliyorlar.

Biyologlar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Biyologlar, üniversitelerin Fen ve Edebiyat Fakültelerinin Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra bu işi yapabilmektedirler. Biyologlar ne kadar maaş alır ile ilgili detaylı bilgi vermeden önce hangi konularda çalıştıkları hakkında kısa bilgiler vermek gerekiyor. Biyologlar bir çok kategori de bir çok sektör de çalışabilmekte ve iş bulma imkanına sahiptir. Eğer bir biyolog olmayı düşünüyor iseniz iş alanı oldukça geniş olduğunu bilmeniz de fayda vardır. Özellikle gıda sektöründe hizmet veren şirketlerde, sağlık sektöründe çalışan firmalarda, kimyevi madde üretimi yapan firma ve şirketler de rahatlıkla iş bulabilmekte ve çalışabilmektedirler. Şimdi gelelim asıl konumuza 2018 yılı biyolog maaşı ne kadar?

2018 Biyolog Maaşları

Biyologlar çalıştığı sektöre göre maaşları değişiklik göstermektedir. Buna göre kamu da çalışan biyologlar sağlık hizmetleri sınıfına dahil olmakta ve bu şartlar dahilinde maaş almaktadır. Biyolog olarak çalışan devlette de memur olan kişiler 8. derecenin 1. kademesinde başlamaktadır. Buna göre 3600 olarak bilinen ek göstergeden yararlandığı bilinmektedir. Buna göre bu 8. derecenin 1. kademesinde yer alan bir biyolog 3818 TL maaş almaktadır. Fakat 2. çeyrek zamları ile birlikte bu rakam 3942 lira olmuştur.

2018 biyolog 1. çeyrek maaşı: 3818 TL

2018 biyolog 2. çeyrek maaşı: 3942 TL

Belirtilen maaşlar 2018 yılı belirlenen maaşlar olup devlet memuru olarak çalışan biyologların almış olduğu maaşlardır. Fakat özel sektör de çalışan bir biyolog tecrübesine göre maaşı değişmektedir. Asgari ücretten başlayan maaşlar ile birlikte tecrübeye dayalı olarak maaşları artmaktadır.

elazığ bayan