Bitcoin Neden Düştü? Bitcoin Ne Kadar?

tarafından
283
Bitcoin Neden Düştü? Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin uzun zamandır kazanç sağlamaz iken birkaç gündür yüksek artışlar gösteriyor. Fakat kısa süre önce bu artışlara dur diyecek bir olay gerçekleşti. Bitcoin neden düştü, bitcoin neden düşüyor sorusunun cevabını en net ve doğru şekilde haberimizde bulabilirsiniz.

Günlerdir artış ile devam eden bitcoin yaşanan bir olay sonrası düşüş yaşadı. Buna göre İsviçre bitcoin borsalarından biri olan bitstamp adlı borsa da bir yatırımcının tek bir işlemde 5000 bitcoin satması sebebi ile büyük bir düşüş yaşandı. Verilen emir ise 6300 dolar olması sebebi ile bulunduğu anda ki fiyatına göre daha düşük fiyattan satış yazılması sebebi ile büyük düşüş yaşandı.

Düşüş ardından şuanda saat 17.21 de 7243 dolar seviyelerinde seyretmekte. Düşüş ardından yavaş yavaş toplanıyor fakat bu haftasonu büyük bir artış beklemekte fayda bulunmakta ve ani düşüşlerde satış yapmaktan çekinilmesi gerekiyor.

Yapılan yorumlar ve düşünülen işlemler göz önünde bulundurulduğuna göre bu işlemin üç ihtimali yer alıyor. Buna göre birincisi yatırımcının biri satış yaptı ve fiyatlar artınca satarak piyasadan çıkmak istediği düşünülmekte.

İkincisi ise de satmak isteyen yatırımcının yanlış işlem sonucu satış gerçekleştirdiği olarak adlandırılıyor. Fakat tek bir seferde bu kadar büyük bir rakamı satmak kolay gözükmüyor. Borsalar incelendiği zaman buna engel olacak sistemlerin aktif olduğu gözüküyor.

Son ve en yüksek olasılık ise de algoritma hatası olarak düşünülmekte. Buna göre algoritmanın bir hata yaptığı ve yanlışlık ile 6300 dolardan 5000 bitcoin sattığı düşülmekte. Bu verilen üç olasılıktan hangisi doğrudur bilinmez ama satış piyasa da büyük bir korku yaşattı. Bu korkunun ardından küçük yatırımcılarda elindeki olanı satınca büyük düşüş göstermiş oldu.

 

Yatırım tavsiyesi değildir.

elazığ bayan