Belediyeden İki İlçemize Daha Park

tarafından
218
Belediyeden İki İlçemize Daha Park

Elazığ Belediyesi, Keban ilçesi, Üçocak ve Sarıcan beldelerinin ardından Baskil ve Sivrice ilçelerimize de birer park kazandıracak.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehir merkezinde gerçekleştirilen hizmetlerin yanı sıra Baskil, Sivrice ilçelerine birer park kazandırılmasına yönelik protokolleri Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ile imzaladı.

IRMAK: “BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ BU EKSİKLİĞİ GÖRDÜ”

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Sivrice’nin turizm potansiyelleri olan bir ilçe olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti. Irmak: “Sivrice dört mevsim güzel olan, kayak merkezi, batık şehir, inanç turizmi ve göl turizmi olan bir ilçemiz. Geçmişte merkezi hükümetimizden, siyasilerimizden gelen destekler ile göl kenarına üç adet park yaptık. Ama bunlar yeterli değildir. Biz gölün dört bir etrafını parklar ile donatmak istiyoruz. Sağ olsun Elâzığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz bu eksikliği gördü. Bugün imzalayacağımız protokol ile çalışmaları başlatmış olacağız. Sivricemiz bölgeye hizmet eden ve yaz ve kış aylarında en çok turist çeken bir ilçemiz. Küçük dokunuşlarla ilçemiz çok ciddi anlamda kalkınacak ve insanların gelip zaman geçirirken de çocuklar eğlenmiş olacak” şeklinde konuştu.

AKMURAT: “ŞAHSIM VE İLÇEM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ise yaptığı konuşmasında Baskil ilçesine imkânlar doğrultusunda ellerinden gelen hizmetleri yaptıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü. Akmurat: “Elimizden geldiği kadar hizmetlerimizi ilçemize zaten yapmaya çalışıyoruz. Bugün de burada çok güzel bir olayı gerçekleştireceğiz. Elazığ Belediyemiz ile Baskil Belediyemizin az önce de başkanımızın ifade ettiği gibi güzel bir park ve mesire alanı yapımı protokolünü imzalayacağız. İlçemizde eksikliği hissedilen bu hizmeti de vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Ben bu manada Elazığ Belediye Başkanımız Mucahit Yanılmaz’a ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim”dedi.

YANILMAZ: “SİVRİCE HER YÖNÜYLE ÖZEL BİR İLÇEMİZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptığı konuşmasında hizmet etmekten çok mutlu olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. Başkan Yanılmaz: “Sivrice ilçemiz her yönüyle gerçekten özel bir ilçe. Allahu Teala’nın rahmetinin, bereketinin bol miktarda yansıdığı bir ilçe. Etrafındaki villalarla, gölün güzelliği, sahili ile yaz sezonunda sadece Elâzığ’da değil Güneydoğu’ya ve aynı zamanda Bingöl, Muş gibi illere çok yakından hitabeden gerçekten bir turizm cenneti diyebileceğimiz bir ilçemiz.”

YANILMAZ:” BASKİL DÜNYA’DA EN LEZZETLİ KAYSININ YETİŞTİĞİ, KAYSI CENNETİ BİR İLÇEMİZ”

Baskil ilçemizin kayısının anavatanı. olduğunu, toprağındaki demir karışım oranlarının kayısıya vermiş olduğu aromayla dünyanın en lezzetli kaslarının yetiştiği bir kayısı cenneti diyebileceğimiz güzel bir ilçemiz olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Baskil ilçemize hem Sivrice ilçemize bugün bir park yapmak üzere protokol imza törenindeyiz. Böyle bir protokol imzalamaktan ve bu iki güzel ilçemizi Elâzığ Belediyesi olarak böyle bir yatırım yapmaktan dolayı çok mutluyum. Adı Büyükşehir olup hizmeti Büyükşehir gibi olmamaktansa adı il olup hizmeti Büyükşehir mantığıyla yapmak çok daha evladır. Önemli olan hizmet. Bu hizmeti biz bugün iki ilçemizde yapmış olduğumuz gibi, bundan 7 gün önce diğer ilçe ve beldelerimizle de protokollerimizi imzaladık. Biz hep birlikte bir gücüz, hep birlikte varız. Elazığ’ın 584 bin nüfusunun her biri bizim için çok değerli çok kıymetli hizmete layık olan insanlardır”

elazığ bayan