Belediyeden Eğitime Müthiş Hizmet

tarafından
261
Belediyeden Eğitime Müthiş Hizmet

2018 yılında 21 okula semt sahası kazandıracak olan Elazığ Belediyesi, Keban ilçesi ile Üçocak ve Sarıcan beldelerine birer park kazandıracak. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehir merkezinde yer alan 21 okula semt sahası, Keban ilçesi ile Üçocak ve Sarıcan beldelerine birer park kazandırılmasına yönelik protokolleri Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Üçocak Belde Belediye Başkanı Yılmaz Yegül ve Sarıcan Belde Belediye Başkanı Faruk Aydın ile imzaladı.

Üçocak Belde Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, yaptığı konuşmada Üçocak Belde Belediyesi’nin Elazığ’ın en uzak yerlerinden bir tanesi olmasına rağmen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve ekibinin Üçocak Beldesine oldukça katkı sağladıklarını belirtti. Yegül: “ Beldemizde herhangi bir park yok. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, maddi durumu olmayan belediyelere park yapılması, hizmet yapılması konusunda daha önceki toplantılarda bizlere söz vermişti. Bugün de bu sözünü tutarak beldemize bir park armağan etti. Ben şahsım ve beldem adına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum”dedi.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı ise konuşmasında daha öncede Elazığ Belediyesi ile Keban Belediyesi arasında çöp toplama ile ilgi bir protokol imzaladıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Keban ilçemiz içerisindeki Fırat Nehri’nin kenarında bir yürüyüş yolu, park, dinlenme yeri projemizi hazırlanmıştık. Biz bu konuyu Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile paylaşınca başkanımız sağ olsun hemen gerekli çalışmaları başlattı ve bugün de onun protokol için buradayız. Allah kendisinden razı olsun kendisine çok teşekkür ediyorum.”

2014 yılında Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz göreve geldiğinden beri merkezden kırsala doğru sürekli pozitif bir sinerji ile her anlamda ve her konuda kendilerine destek olduğunu ifade eden Sarıcan Belde Belediye Başkanı Faruk Aydın: “Bugün de beldemiz ile il belediyemiz arasında bir mesire alanı oluşturulması ile ilgili olarak bir protokol imzalayacağız. Biz bu bağlamda hakikaten memnuniyetimizi belirtmek istiyoruz. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a, Başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize teşekkür ediyoruz”dedi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti. Gürtürk: “Elazığ belediyemizin uygun olan okul bahçelerinde spor sahaları, peyzaj çalışmaları yapması ve tüm konularda Milli Eğitim Müdürlüğümüze en üst seviyede destek vermeleri konusunda ben kurumum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum”dedi.

MERKEZDE BULUNAN 21 OKULA HALI SAHA YAPILACAK

“Birlikte çalışmak kültürünü ortaya koyuyoruz” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bütün öğrencilerin, evlatlarımızın daha rahat ortamlarda eğitim almaları için Elazığ Belediyesi olarak elinden gelen bütün hizmetleri gerçekleştireceğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü. Yanılmaz: “ Elazığ Belediyemiz olarak okullara verdiğimiz destekler devam ediyor. Bahçesi müsait olan bütün okullarda halı saha, basket, voleybol sahası yapmak üzere yola çıktık. Ki şu anda 21 okulla ilgili protokol imzalanmış olacağız. 21 Okulumuzun bahçesini inşallah halı saha yaparak teslim edeceğiz.”

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA MESCİT, KÜTÜPHANE

Bir şeyi daha 2018 yılı programımıza aldık. Herhangi bir okulumuzda bize kapalı bir ortam teslim edildiğinde “Biz burayı Mescit yapmak istiyoruz” dediklerinde oranın bütün ihtiyaçlarını belediye olarak karşılayacağız. Mescidi yapıp bitirip teslim edeceğiz. Yine herhangi bir okulumuz “şu odamızı kütüphane yapmak istiyoruz” dersler o kütüphaneyi de biz yapıp teslim ediyoruz. Okulların yapmış olduğu bütün çalışmalara Elâzığ Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceğiz. Çözüm ortağı olacağız ki evlatlarımız daha huzurlu geleceğe daha güvenli adımlarla yürüsün. Elazığ Belediyesi olarak başından beri il Belediyesi değil bir Büyükşehir Belediyesi olarak çalışacağımız söylemiştik. Keban, Ağın, Baskil ilçelerimizde ki kardeşimiz de bizim kardeşimiz Sarıcan, Üçocak beldelerimizdeki kardeşimiz de bizim kardeşimizdir. Çünkü bu şehirde yaşayan bütün hemşerilerimizin rahatı ve huzuru için gayret ediyoruz ve çalışıyoruz” dedi.

elazığ haber

Şirinevler

Ataköy

Bakırköy

elazığ bayan