Başkan Cemil Erdem’den Asılsız Haberlere Sert Tepki

tarafından
305
Başkan Cemil Erdem’den Asılsız Haberlere Sert Tepki

Erdem, Art niyetli insanlar tarafından yapılan haberler gerçekleri yansıtmadığını algı operasyonu yapmak istediklerini söyledi.

“ÖNCE KENDİNİZE BAKIN SONRA BAŞKASINI ELEŞTİRİN”

2018 yılı ocak ayında başlayan oda seçimlerinin tamamladıklarını ifade eden Birlik Başkanı Cemil Erdem “Bizim karma oda seçimlerimiz Ocak ayında oldu. Seçim sürecinde bazı şahsiyetler ağza alınmayacak ithamlarla bizleri karalamaya çalıştılar ama esnaflarımız Cemil Erdem’i çok iyi biliyorlar ve tanıyorlar. Hiç bir esnafımız söyledikleri şeylere itibar etmediler. Bizi bilen biliyor, kendilerini de bilen biliyor” Bizi karalamaya çalışanlar öncelikle kendilerine çok iyi baksınlar biz bir gün çıkıp da sen evrakta sahtecilik yaptın dedik mi? Bunu hiçbir zaman dillendirmedik ve seçim çalışmaların da da hiçbir zaman bir esnafımıza söylemedik. Biz ne dedik yapanın kendi ayıbıdır. Esnaflarımız, kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Seni esnaflarımız iyi bilselerdi zaten sen iki defa aday olduğun oda seçimlerinde seni başkan seçerlerdi. Şunu kesinlikle söylüyorum. Cemil Erdem’in odasında birliğinde bir yolsuzluğu kanıtlarlarsa ben bugün istifa ederim. Bizleri gazetesinde eleştiren gazetecide, ocak ayında yapılan karma oda seçimlerinde adayımızın yönetiminde yer alıyordu. Ben kendisine şunu sormak istiyorum. Yer aldığın yönetim kadrosunda kimlerin olduğunu biliyor musun? Hangi partinin temsilcileri olduğunu araştırdın mı? Hangi partiyi desteklediğinden haberin var mı? Diye soruyorum?”

“ART NİYETLİ İNSANLAR GÖZLERİNİ BİRLİK SEÇİMLERİNE DİKTİ”

Erdem; “Bizleri belden aşağı vuran, karakterini gösteren cümlelerle bizleri eleştiren bir şahsiyetin 4,5 yıl ihaleye fesat karıştırma ve ihale yolsuzluğundan cezası var. Biz bir gün çıkıp sen ihaleye fesat karıştıran bir kişisin dedik mi? Çünkü biz mahkemelerimizin işine karışmadık. Suçluysa cezasını mahkemelerimiz verir. Bir diğer oda başkanında odanın parasını zimmetine geçirmeden 25 ay cezası var? O gazetecilere seslenmek istiyorum bunları da yazın! Tabi ocak ayına kadar Cemil Erdem’i nasıl ederiz ki seçimi kazanmasın diye iftiralarla karalamaya çalıştınız. Ama Allah’a şükürler olsun seçimden yüzümüzün akıyla çıktık. Şimdi de mayıs ayında yapacağımız Birlik seçimlerine kilitlendiler bizleri karalamaya çalışıyorlar ve algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Kendilerine hodri meydan diyiyorum eteklerindeki taşları döksünler. Ama şunu unutmasınlar biz eteğimizde ki taşları dökersek İnsanların yüzüne bakacak halleri kalmaz.

“HANGİ ELAMAN OLURSA OLSUN SABIKA KAYDI ALIRIZ”

Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birlik Başkanı Cemil Erdem, “Gelelim bizim çalışan iki bayan kızımız için atılan iftiralara, iki kardeşten birisi evleneceği için 2 ay önce görevinden ayrıldı. Diğer kızımızda hala bizimle çalışmaya devam ediyor. Biz personellerimizi aldığımız zaman sabıka kaydı isteriz. Bizimde elamanlarımızın sabıka kayıtlarında bir suça rastlanmadığı için görevlerine başlattık.15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Gümrük Ticaret Bakanlığımız tarafından 81 ilimizde olduğu gibi bizim çalışanlarımızda kurulan komisyon tarafından incelendi. Bizlerde komisyon kararı haricinde Valiliğimiz kanalıyla Emniyet Müdürlüğümüze yazı yazılarak çalışanlarımızın listesini gönderdik. Çalışanlarımızın terörle bağlantısı olup olmadığı araştırılsın diye bu araştırmaların sonucunda hiçbir personelimizin terör örgütleriyle bağlantısı olmadığı açıklandı. Eğer bir personelimizin bir terör örgütüne bağlantısı olduğu kanıtlanırsa işlerine aynı gün son veririz. Biz evlatlarımızı vatanımıza milletimize kazandırmanın derdindeyiz. Onlar ise ayazağa escort vatanımıza milletimize düşman etmenin peşindeler. Buda bunların karakteridir… Biz vatanımıza milletimize aşık insanlarız, 15 Temmuz hain darbe girişimde esnaflarımızla hain girişim önünde dim dik durduk. Ve günlerce nöbet tuttuk. Bu hafta içinde bir çok oda başkanımızla Mehmetçiğimize destek için Hatay’a gittik. Ama bizleri kansızca eleştiren şahsiyetler yoktu orda neredeydiniz peki soruyorum size… Ben taktiri değerli esnaflarıma bırakıyorum…”

“ŞEHİDİMİZ YAKANI İŞTEN ÇIKARMADIK”

Erdem; “Birde kendini gazeteci zanneden bir şahsiyet internet sayfasında bizlere sorular sormuş, yok güya biz şehidimiz Fethi Sekin yakınını işten çıkarmışız. Yok öyle bir şey değerli şehidimizin yakını bizimle çalışmaya İŞ-KUR üzerinden geldi. Çalışma süresince çalıştı ve çalışma süresi bitince gitti. Ayrıca o arkadaşımız çalıştığı süre zarfında değerli şehidimiz Fethi Sekin şehitlik mertebesine yükselmemişti. Astsubay eşini işten çıkarmışız, evet o çalışanımız iş adabına aykırı çalıştığı için işten çıkardık. Bizden habersiz günlerce işe gelmedi. Esnaflarımıza iyi davranmıyordu. Esnaflarımızdan şikayet geldiği için tüm haklarını kendisine vererek işine son verdik. Bunların belgeleri bizde mevcuttur. İşten ayrılan bayan arkadaş karma oda seçimlerinde adayımızın yanında çalışmıştır. Eşi astsubayda adayımızla birlikte esnafları gezerek oy toplamıştır. O astsubayın görevi oy toplamak mıdır? Takdiri ben sizlere bırakıyorum…”

“BUNLARI YAPANLARI ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

Cemil Erdem “Bizleri her platformda kansızca eleştiren kişiler, karma oda seçimlerinde adayımız, yıllarca ekmek verdiğimiz eski çalışanlarımız, bazı oda başkanlarımız ve kendini gazeteci zanneden 2-3 şahsiyettir. Değerli esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum…” dedi.

elazığ haber

Bahçeşehir

Maltepe

Kartal

elazığ bayan