Bakan Çavuşoğlu, Dış Politikası Güçlü Bir Türkiye Var

tarafından
318
Bakan Çavuşoğlu,  Dış Politikası Güçlü Bir Türkiye Var

Antalya’da bir açılışa katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye’nin etrafı ateş çember.  Fakat bunlardan etkilenmeyen dış politikası güçlü, sorunların çözümüne katkı sağlayabilen bir Türkiye var” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Kepez Belediyesi tarafından vakıf ve derneklerin toplantı vb. faaliyetlerini yapabilmesi için yapımını tamamladığı Neşet Ertaş Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi’nin açılış törenine katıldı.
bahiscikiz.com
Törende konuşan Başkan Çavuşoğlu Kepez’de güzel projelerin yapıldığını belirterek cazibe merkezi haline getirildiğini söyledi. Çavuşoğlu; “Neşet Ertaş Sivil Toplumlar Merkezinin  gönüllü kuruluşlara ve STK lara eve sahipliği yapacak. Anadolu Kültürünün yaşatılmasına katkı sağlayacak, destek verecek, sahne olacak. Gönüllü kuruluşların çalışmaları bizim seçim çalışmalarımızı hatırlatıyor” dedi.

Törende konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun gündeminde dış politika vardı. Türkiye’nin  dış politikada önemli bir aktör olduğunu hatırlatan Bakan Çavuşoğlu; “Bir ülkenin güçlü olabilmesi için istikrarlı olması gerekir. Güçlü bir ekonomisinin olması gerekir.  Ekonomik sarsıntılar olduğunda ayakta kalabiliyorsak bu istikrarın ekonomik gücümüzün neticesidir.

Bugün Türkiye’nin etrafı ateş çemberi,  terör ve istikrarsızlık var.  Bu sorunlardan olumsuz etkilenmediysek, girişimci dış politika ile sorunların çözümüne katkı sağlayabiliyorsak istikrarlı ve güçlü bir Türkiye olduğumuzdandır.  Eğer zayıf olsaydık savrulup giderdik” diye konuştu.

elazığ bayan