Şampiyon hoca Faris Çalbay

Şampiyon hoca Faris Çalbay tüm detaylar haberimizin devamında…

Şampiyon hoca Faris Çalbay

Mardinli teknik direktör Faris Çalbay 2 seneda 2 farklı takımı şampiyon yaparak önemli bir başarıya imza attı.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
2002 seneında profesyonel futbol hayatına Mardinspor’da başlayan başarılı çalıştırıcı Faris Çalbay, çeşitli takımlarda14 sene boyunca futbol oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik direktörlük yapan Çalbay geçtiğimiz sene Yalım Gençlik spor ile şampiyonluk yaşadı.  Bu seneda Ömerlispor’un başına geçen başarılı teknik direktör takımını Mardin 2’nci Amatör Lig’den 1’nci ci Amatör Lig’e çıkarmayı başardı.

Son 2 seneda çalıştırdığı 2 farklı takımla şampiyonluk yaşayan Teknik Direktör Faris Çalbay, futbolda her zaman hedefinin başarıya odaklanmak olduğunu söyledi. 
2002 seneında Mardinspor ile profesyonel futbolculuk hayatına başladığını belirten Çalbay,” Uzun senelar Mardinspor’da oynadıktan sonra 14 sene boyunca çeşitli takımlarda futbol oynadım. Her zaman başarılı olmayı kendime hedef seçtim. Futbolu bıraktıktan sonra amatör liglerde teknik direktör olarak çeşitli takımlarda görev aldım. Son 2 seneda 2 farklı takımla şampiyonluk yaşadım. Ömerlispor ile Mardin 2.ci Amatör ligden 1.ci amatöre yükselerek şampiyon olduk. Şampiyonlukta büyük emeği geçen bütün sporcularımı teknik ekipte çalıştığım antrenörlerimi ve kulüp başkanımızı bütün yönetici arkadaşlarımızı şampiyonluğu bütün Ömerli spor taraftarlarına armağan ediyorum” dedi.

GELECEĞİN FUTBOLCULARINI YETİŞTİRİYORUM

Mardin Büyükşehir Belediyesi futbol Antrenörü görevini üstlendiğini kaydeden Çalbay, “Burada geleceğin futbol senedızlarını yetiştirmek için kolları sıvadık. Kursa katılan 8-13 ve 14-17 yaş aralığında 120 sporcumuz var. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen yaz spor okullarına destek veren  Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile Büyükşehir Genel Sekreterimiz Sayın Murat Süzen’e teşekkür ediyorum. Geçen sene olmak üzere bu seneda yaz spor futbol okullarına büyük ilgi gösterildi.

Bu sene 8-13 ve 14-17 yaş arasında 120 çocuğumuza spor eğitimi veriyoruz. Bu kurslara katılan çocuklarda büyük bir gelişim gösteriyor. Bu da çocuklarımızın okul hayatında ve sosyal hayatlarında daha başarılı kılıyor” ifadelerini kullandı.

Ömerlispor Kulüp Başkanı Abdülkadir Yıldız  ise, bu sene zorlu bir maratondan anlımızın akıyla çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yıldız,” Devre arası Faris hocanın gelmesiyle iyi bir çıkış yakaladık ve sonu güzel oldu. Şampiyonlukta emeği geçen başta teknik heyetimiz ve Ömerli spor taraftarlarına armağan ediyoruz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir